100 29 December 1931. COMMISSIE VAN ADVIES VOOR DE WERKLOOSHEIDSVERZEKERINQ. Aan den Raad. Door den Heer Disselkoen is mede namens den Heer De Tello schriftelijk het voorstel aan Uwen Raad ingezonden om artikel 2, le lid der Verordening op de Commissie van Advies voor de Werkloosheids- verzekering zoodanig te wijzigen, dat het daarin ge- noemde aantal leden van vier wordt uitgebreid tot zes. Een afdruk van dit voorstel met toelichting voegen wij îer kennisneming hierbij. ln de raadsvergadering van 24 November j 1. is reeds gebleken, dat wij in beginsel geen bezwaar hadden door wijziging der verordening op de Commissie van Advies voor de Werkloosheidsverzekering het mogelijk te maken om den Raad gelegenheid te geven ook een lid-werknemer van een moderne organisatie te benoemen. Wijziging van die verordening is door ons dan ook reeds overwogen. doch wij waren van meening, dat die wijziging zich niet enkel diende te bepalen tot uitbreiding van het ledental. Het was ons bekend, dat zal moeten worden over- gegaan tot de instelling van eene Commissie van toe- zicht, krachtens art. 16, 3e lid der Arbeidsbemmidde- lingswet, waarvan de inwerkingtreding spoedig was te verwachten. Inmiddels verscheen in het Staatsblad van 21 De- cember 1931 het Koninklijk Besluit van 8 Decemher 193! waarbij is bepaald dat deze wet op 1 Januari 1932 in werking zal treden Krachtens deze wet zal een commissie van toezicht moeten worden benoemd wier werkzaamheden eveneens nader zullen moeten worden geregeld en wij meenen, dat het beter is de nadere uitvoeringsvoorschriften dezer wet af te wachten om daarna deze materie in zijn geheel te bezien. Wij verwachten deze voorschriften zeer binnenkort en achten het meer raadzaam de af- doening van het voorstel van den Heer Disselkoen aan te houden totdat omtrent deze aangelegenheid door ons nadere voorstellen worden gedaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 25