93 29 December 1931. IAARWEDDE AMBTENAAR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON EN WONINOCONTROLE. Aan den Raad. Met ingang van 1 Februari 1932 ontsfaat een vaca- ture als ambtenaar bij den gemeentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, wegens aan Mej. T. van Ketel op haar verzoek verleend eervol ontslag. Het is U bekend, dat deze functie geen dagtaak vereischt, doch dat het mogelijk is daarnaast andere vverkzaamheden te verrichten. Thans wordt daarbij b.v. de betrekking van enquetrice bij de tuberculosebesfrij- ding waargenomen, welke functie zuster van Ketel evenwel blijft vervullen. Bij ons college is reeds eenigen tijd in overweging om van gemeentewege controle en toezicht te laten uitoefenen op de woongelegenheden in deze gemeente. Wegens gebrek aan personeel kon daaraan echter nog geen uitvoering worden gegeven. Het komt ons thans echter zeer gewenscht voor den tijd, welke de op- volgster van Zuster van Ketel in hare functie bij Maatschappelijk Hulpbetoon nog over hebben zal, te benutten, door de werkzaamheden,, verbonden aan voormelde controle en toezicht, door deze opvolgster fe laten verrichfen. Er is voor deze combinatie te meer te zeggen, omdat dit controlewerk zeer nauv/ verband houdt met het maatschappelijk werk dat zij heeft te verrichten en zij in laatstgenoemde functie reeds gemakkelijk over gegevens betreffende sommige woningstoestanden in de gemeente beschikken kan. Het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon kan zich met deze combinatie vereenigen, mits de te be- noemen ambtenaar grootendeels in zijn dienst werkzaam zal zijn. Dit laatste is ook onze bedoeling. Als hoofd- funcfie wenschen ook wij beschouwd te zien die bij Maatschappelijk Hulpbetoon, terwijl, om fe komen tot een dagtaak, de vrije tijd benut wordt voor de woningcontrole. Het wii ons voorkomen, dat voor beide functies samen de belooning voor het eerste jaar op f 1900. behoort te worden bepaald, terwijl nader zal worden nagegaan welke belooning na dit jaar in verband met dienstijver en capaciteiten redelijker wijze dient te worden bepaald.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 5