19 31 Maart 1932 VERORDENING TER UITVOERING ARTIKEL 6 DER WINKELSLUITINGSWET. Aan den Raad. De Winkelsluitingswet, die op 1 Mei a.s. in werking zal treden, geeft aan den Raad de navoigende be- voegdheden le. Bij plaatselijke verordening kan hij, onder goed- keuring van de Krpon, bepalen, dat op een werkdag per week, gedurende een gedeelte van dien dag en wel vôôr of na 1 uur des namiddags, alle of be- paalde groepen van winkels binnen de gemeente voor het publiek gesloten moetenzijn; (art. 6. le lid). 2e. Indien bijzondere omstandigheden afwijkingen van bepalingen dezer wet in een gemeente gewenscht maken, kan hij deze afwijkingen, eveneens onder Ko- ninklijke goedkeuring, vaststellen(art. 9 sub 1) 3e. Hij is bevoegd cm ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen, waa.rop de bij deze wet voor- geschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of desgewenscht voor die dagen een later sluitingsuur dan bij deze wet aangegeven, te be- palen. (art. 9 sub 3) Teneinde U over deze aangelegenheid zoo volledig mogelijk in te lichten, meenden wij goed te doen den winkeliers de gelegenheid te bieden hun wenschen daaromtrent kenbaar te maken. Voor wat den volledigen inhoud dier wenschen be- treft, verwijzen wij U naar de desbetreffende stukken, welke op de raadszaal ter visie zijn nedergelegd. Daaruit moge U biijken, dat de Heemsteedsche Winkeliersvereenigingen het verzoek hebben gedaan een verordening in het leven te roepen, die den ver- koop door middel van automaten uit een concurrentie oogpunt beperkt. Artikel 3 der Winkelsluitingswet noemt echter uit- drukkelijk onder de voorwerpen en onderwerpen, waarop de bepalingen dier wet niet van toepassing zijn, „de verkoop door automaten" en dus kunnen, naar de meening van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, volgens diens rondschrijven aan de

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 29