19 31 Maart 1932 gemeentebestnren, ten aanzien van dit onderwerp geen voorzieningen worden getroffen. Wel zullen in een gemeentelijke verordening verbodsbepalingen inzake het plaatsen van automaten mogen worden gegeven, indien die bepalingen öf de openbare orde ôf de ge- zondheid raken. Wat de openbare orde betreft, ver- wijzen wij naar het betrekkelijk artikel der Algemeene Politieverordening, dat het plaatsen van voorwerpen op den openbaren weg van een vergunning van ons College afhankelijk maakt. Wat de gezondheid betreft, achten wij het gewenscht om het verbod tot verkoop van tabaksartikelen aan kinderen, hetgeen in de Alge- meene Politieverordening is opgenomen, te handhaven. Aangezien echter in de practijk niet voorkomen kan worden, dat ook kinderen gebruik maken van automa- ten, zal een absoluut verbod om automaten voor tabaksartikelen op of aan den openbaren weg te plaatsen, noodzakelijk zijn. Niet zoozeer dus uit eco- nomische, dan wel uit hygiênische overwegingen en ter handhaving van het beginsei, dat geen tabaksarti- kelen aan kinderen mogen worden geleverd, zullen wij U daarom voorstellen, het betrekkelijk artikel van de Algemeene Politieverordening aan te vullen met een lid, waarbij de verkoop van tabaksartikelen door mid- del van automaten op of aan den openbaren weg verboden zal zijn. Terwijl wij U derhalve moeten ad- viseeren rechtens afwijzend te beschikken op het ver- zoek van de Winkeliersvereenigingen, zou langs dezen weg toch indirect en gedeeltelijk aan hun verzoek tegemoet worden gekomen. De Heemsteedsche kappers verzoeken U via hun organisatie te bepalen, dat de kapperszaken, alhier gesloten moeten zijn le. op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag na 8 uur des namiddags 2e. op Zaterdag na 10 uur des namiddags 3e. op Donderdag na 1 uur des namiddags. Bij een en ander wordt tevens verzocht te bepalen, dat er zal zijn een half uur voor het afhelpen van op het tijdstip der sluiting in de zaken aanwezige perso- nen. Ad 1. Aan dit verzoek alsmede aan het algemeen verzoek betreffende het afhelpen van klanten na slui-

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 30