19 31 Maart 1932 tingstijd, heeft de Rijkswetgever reeds voldaan door te bepalen, dat met uitzondering van den Zaterdag, de winkels na 8 uur des namiddags gesloten moeten zijn, met dien verstande, dat degenen die op het ingevolge de winkelsluitingswet geldenden sluitingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, nog bediend mogen wor- den tot ten hoogste een lialf uur na sluitingsuur. Ad 2. Ingevolge de wet mogen kappers- en bar- bierszaken op Zaterdag tot 11 des namiddags voor het publiek geopend zijn, doch na 10 uur des na- middags uitsluitend voor het verrichten van kappers- en barbierswerkzaamheden. Een tegemoetkoming aan dit verzoek zou dus be- teekenen een afwijking van de bepaling der wet, die alleen dan de goedkeuring van de Kroon kan ver- krijgen, wanneer bijzondere omstandigheden die afwij- king gewenscht maken (art 9 sub 1). Aangezien met bijzondere omstandigheden bedoeld worden die om- standigheden, welke sainenhangen met plaatselijke levensgewoonten of welke verband houden met het seizoen, kan rechtens aan dit verzoek niet worden voldaan. De werkgevers in dit bedrijf zullen zich hieromtrent dus onderling moeten verstaan. Ad 3. Tot de inwilliging van dit verzoek verldaart de wet den Raad uitdrukkelijk bevoegd (art. 6) en aan- gezien hiermede tevens een bestaande toestand zal worden gehandhaafd, adviseeren wij U daartoe over te gaan, door vaststelling van bijgaande verordening. Heemstede, 23 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, P. Westra, 1. s.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 31