23 31 Maart 1932 Het uitvoeren van de staantribunes in ijzer brengt met zich een verhooging der kosten van ongeveer f 8000. Voor het aanvragen van dit meerdere crediet kunnen wij echter geen vrijheid vinden. Daar behoudens enkele onderdeelen, alle tribunes en gebouwen in hout zullen worden opgetrokken, wordt door de uitvoering van deze werken voor de werklooze timmerlieden de gelegenheid geopend om arbeid te krijgen. Wij zijn niet voornemens deze werken als werk- verschaffing te doen uitvoeren, omdat wij meenen dat in dezen de aannemers niet behooren te worden uit- gesloten. Wanneer U bereid is voor de inrichting van het terrein het gemelde bedrag van f 58000.— toe te staan, kan tot het sluiten eener huurovereenkomst met de „R.C.H." op bovengenoemden grondslag worden over- gegaan. Ofschoon wij daaromtrent geen zekerheid kunnen geven, zijn wij van meening, dat, wanneer de veree- niging „R.C.H." haar aantrekkingskracht, welke zij thans op het publiek uitoefent, blijft bezitten wij twijfelen daaraan niet, mede in verband met de zeer gunstige ligging van de terreinen ten opzichte van de de tniddelen van vervoer verwacht mag worden dat de netto ontvangst der gemeente wegens huur, vermakelijkheidsbelasting, pacht van rijwielstalling enz., tenminste f8000.— per jaar zal bedragen, terwijl toe- name van bezoek aan de wedstrijden een voordeeliger uitkomst zal opleveren. Wij zijn van oordeel dat de huurovereenkomst op dezen grondslag alleszins aanvaardbaar is en daar ook de Commissie voor het Grondbedrijf, zoowel omtrent de inrichting der terreinen als omtrent de huurovereen- komst, onze meening volkomen deelt, geven wij U in overweging om, wanneer ook U zich met een en ander kunt vereenigen, bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 29 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 45