27 28 April 1932 HEFrlNG VERGUNNINGS- EN VERLOFSRECHT INGEVOLGE DE DRANKWET. Aan den Raad. Wij liebben de eer U mede te deelen dat op 1 April 1932 in werking is getreden de Drankwet 1931, Stbl. 476. Deze wet, welke de Drankwet van 1904 vervangt en welke op vele punten van haar voorgang- ster afwijkt, maakt het noodzakelijk dat wordt over- gegaan tot wijziging van de verordening op de heffing van een vergunningsrecht, omdat het minimum-recht dat verschuldigd is, verhoogd is van f 25.tot f40.— en omdat is bepaald dat voortaan ook voor een hotel- vergunning een vergunningsrecht moet worden betaald. Het recht voor een hotelvergunning bedraagt ten hoogste f 25.per jaar en wordt nader bij algenree- nen maatregel van bestuur geregeld. Voorts is wijziging gebracht in de behandeling van de bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergun- ningrecht, terwijl tevens de vergunningen op andere wijie worden aangeduid. Het aanbrengen van bovengenoemde wijzigingen in de bestaande verordening achten wij voor de dui- delijkheid dier verordening minder bevorderlijk, in verband waarmede wij een nieuwe verordening hebben ontvVorpen, waarbij echter de in de bestaande veror- denihg voorkomende norm van f 12.50 per f50. huurwaarde voor het vergunningsrecht is gehandhaafd. In de nieuwe wet is voorts bepaald dat ook voor de verloven A een recht aan de gemeente moet wor- den betaald. Dit recht, dat f 25.per jaar bedraagt, moet bij verordening worden geregeld. Van dit verlofs- recht moet evenals van het recht voor een hotelver- gunning de helft worden afgedragen aan het Rijk. Wij noodigen U uit de bovengenoemde maatregelen te treffen door vaststelling van bijgevoegde ontwerp- besluiten. Heemstede, 20 April 1932. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 1