39 26 Mëi 1932 den Glipperweg naar de Valkenburgerlaan en den Voorweg verkregen en wordt tevens de mogelijkheid geschapen om ter plaatse een dubbel, zoo noodig een drievoudig tramspoor te leggen. In verband met den af- en aanvoer van bezoekers van de sportvelden valt dit zeer toe te juichen. Voorts zal de gemeente daar- door de beschikking krijgen over eenige perceelen bouwterrein nabij den geprojecteerden toegansweg van den Glipperweg naar de sportvelden, ter gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 2500 M2, terwijl de Glip- perweg ter plaatse nog kan worden verbreed. Voorts heeft het Bestuur der Vereeniging zich be- reid verklaard afstand te doen van zijn vaarrechten in de sloot, die vanaf de Van Merlenvaart in Noordelijke richting loopt tot zijn terreinen. Ook Notaris van Nie- kerk te Haarlem wil blijkens een voor U ter ihzage neergelegde voorloopige overeenkomst, zijn vaarrech- ten in die sloot prijsgeven. Dientengevolge zal aan kosten voor brugbouw ongeveer f 18.000.— kunnen worden bespaard. Een nadere bespreking heeft er tenslotte toe geleid dat het Bestuur der Vereeniging zich er mede accoord heeft verklaard, om vorenbedoelde transactie met ge- sloten beurzen te doen plaats hebben, onder voorwaarde dat de kosten van transport en die van te maken af- scheidingen voor gezamenlijke rekening zullen komen. Intusschen zal de voorgenomen ruiling eerst van kracht worden, zoodra de Achterweg, voorzoover be- treft het gedeelte vanaf de Pastorie der Nederlandsch Hervormde Gemeente tot aan den Glipperweg, aan den openbaren dienst zal zijn onttrokken. De Commissie van Openbare Werken kan zich met een en ander zeer wel vereenigen. Terugkomende op bovengenoemden aanleg van een tweetal wegen, die de verbinding zullen vormen tus- schen den Meerweg en den Glipperweg, deelen wij U mede, dat de aanleg van deze wegen in werkver- schaffing uit te voeren, een uitgaaf zullen vorderen van rond f 84.500.waarin is begrepen een bedrag van f 20.800.aan arbeidsloon. Door dezen aanleg wordt ongeveer 25000 M2 bouwterrein verkregen, waarbij tegemoet gekomen is aan het bezwaar der Commissie van het Grondbedrijf om het bouwterrein aan de Noord- Westzijde van den aan te leggen weg A te bestemmen als parkeerterrein. Hiervoor wordt thans gereserveerd het verderop gelegen terrein aan de Oostzijde van dien weg. Met ons is deze Com-

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 26