51 28 Juli 1932 meester en Wethouders aangewezen localiteit, is voor het publiek geopend op dagen en uren door Burge- meester en Wethouders vast te stellen. Artikel 4. De agent der arbeidsbemiddeling stelt zijn bemid- deling in het algemeen voor iederen werkgever en iederen werkzoekende beschikbaar. De godsdienstige, staatkundige of maatschappelijke overtuiging van hen, die van de tusschenkomst van het agentschap der arbeidsbemiddeling gebruik maken, en hun al of niet aangesloten zijn bij eenige vereeniging, mogen niet leiden tot het verleenen van voorrang bij de bemiddeling, tenzij hij, die de tusschenkomst inroept te dezen aanzien bepaalde wenschen heeft kenbaar ge- maakt. Artikel 5. De agent der arbeidsbemiddeling verleent zijne be- middeling kosteloos en mag slechts vergoeding vorderen voor uitdrukkelijkop verzoek van den werkgever of den werkzoekende gemaakte kosten. Artikel 6. Bij werkstaking of uitsluiting wordt geen bemiddeling verleend tot het plaatsen van werkzoekenden in het bedrijf of onderneming ofwel dat gedeelte daarvan, waar de werkstaking of de uitsluiting heerscht. Aan werkzoekenden, die, voorzoover bekend, in eene werkstaking of eene uitsluiting rechtstreeks betrokken zijn, wordt geen bemiddeling verleend tijdens den duur van het arbeidsconflict. De agent der arbeidsbemiddeling deelt den werk- gever of werkzoekende den grond voor de weigering der bemiddeling mede. Artikel 7. De agent doet aan hen, die de bemiddeling inroepen mededeeling van de, ter plaatse in het betreffende vak gebruikelijke arbeidsvoorwaarden, indien de aangeboden arbeidsvoorwaarden daarvan afwijken. Hij verleent zijne bemiddeling niet aan door een collectieve arbeidsovereenkomst gebonden arbeiders

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 20