48 28 Juli 1932 VERKOOP VAN GROND NABIJ DE SPOORBAAN AMSTERDAMROTTERDAM. Aan den Raad. In verband met de plannen tot wijziging en uitbrei- ding van het goederenstation Haarlem en van de aan- sluitende baanvakken, heeftde Naamlooze Vennootschap Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij. gevestigd te Utrecht, ons verzocht haar in eigendom overtedra- o-en eenige perceelen grond en water, gelegen nabij oe spoorbaan Amsterdam-Rotterdam, ter gezamenlijke ogpervlakte van ongeveer 5746 M2. Na gehouden besprekingen heeft de Directie van voornoemde Maatschappij zich bereid verklaard be- doelde perceelen aan te koopen voor een bedrag van f 23.043.80. Aangezien het echter nog jaren kan duren, voordat met de uitvoering der werkzaamheden zal worden aangevangen, stelde de Directie van genoemde Spoor- weg-Maatschappij ons voor, de aan te koopen per- ceelen, onmiddellijk na verkoop wederom aan de o-emeente in beheer en onderhoud te geven, waarvoor dan door de gemeente een jaarlijksch bedrag van 4 pCt. van de koopsom vergoed zal moeten worden, Voorts heeft de Maatschappij verzocht, tijdens de uitvoering der werkzaamheden kosteloos in gebruik te mogen nemen een strook grond ter oppervlakte van ongeveer 1100 M2., en wel naar gelang de gang der werkzaamheden dit vordert. Aangezien wij ons met de overeengekomen koopsom kunnen vereenigen en er bij ons ook geen bezwaren bestaan om de voor de uitvoering der werkzaamheden benoodigde strooken grond ter beschikking te stellen, hebben wij deze transactie in een voorloopige akte vastgelegd. Onder mededeeling, dat de Commisste voor Open- bare Werken zich daarmede kan vereenigen en dat de op dit onderwerp betrekking hebbende stuk- ken voor U ten Raadhuize zijn nedergelegd, noodigen

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 3