75 27 October 1932. per week en voor den cursus E. H. B. 0., waarvoor een medicus zal worden aangezocht, f 50.in totaal. Tot heden gaven zich voor dezen cursus, nadat het Comité een enquête heeft gehouden onder alle vakor- organisaties in deze gemeente, een 30-tal werklooze bouwvakarbeiders op. Op de tweede plaats is een cursus in handenarbeid in voorbereiding. De bedoeling is, dat ook deze door 2 deskundigen zal worden geleid en beoogt meer practischen arbeid, zulks speciaal op het gebied van timmer- en houtsnijwerk alsmede metaalbewerking (tin en brons). Aanvankelijk zal deze cursus, waarvoor zich bereids een 10-tal werkloozen hebben aangemeld, ge- durende 2 X 2 uur per week worden gegeven. Het honorarium voor de leeraren, aan dezen cursus te verbinden, zal f2.50 per lesuur of wel f 20.per week bedragen. Het ligt in het voornemen van het Comité. om bij gelegenheid een tentoonstelling te houden van hetgeen door de werkloozen op dezen cursus zal zijn vervaardigd. De daar vervaardigde artikelen zullen ten verkoop worden aangeboden. De opbrengst zal gedeeltelijk ten goede komen van dege- nen, die de artikelen hebben vervaardigd en ten deele aan de kas van het Comité, met bestemming tot den aankoop van nieuwe materialen. Ook meer ontwikkelde werkloozen zullen dezen cursus, naar verwacht wordt, zeker met animo volgen. Tenslotte is gedacht aan een cursus in bloembollen- cultuur, waarvan de leiding zal worden toevertrouwd aan een deskundige van den plantenziektekundigen dienst. Deze cursus, waarvoor ruim 30 werklooze bloemistarbeiders zich opgaven, bestaat uit 25 lessen van 2 uur. Het honorarium van den leeraar bedraagt f2.50 per lesuur. Het R. K. Kerkbestuur van den H. Bavo, alhier, heeft tegen een hierna genoemde matige vergoeding, waar- onder de kosten van verwarming zijn begrepen, voor het houden dezer cursussen ter beschikking van het Comité gesteld een zaal van „Het Oude Posthuis" voor den cursus voor de bouwvakarbeiders, den bloembollencursus en den cursus E. H. B. O. en de tooneelzaal van het R. K. Vereenigingsgebouw voor den cursus in handenarbeid. Uitgaande van het standpunt, dat de cursussen zullen worden gehouden van 1 November a.s.1 April 1933 kan de volgende begrooting worden opgezet:

Raadsnotulen Heemstede | 1932 | | pagina 26