9 16 Maart 1933 INGEBRUIK GEVEN LOKALEN EN BELOONING CONCIERGE GEZONDHEIDSHUIS. Aan den Raad. In ons voorstel dd. 20 Juli 1932 (gedrukt stuk no. 49), waarbij wij U crediet hebben gevraagd voor den bouw van een gezondheidshuis. hebben wij U reeds mede- gedeeld, dat het de bedoeling was, in dit huis onder te brengen het magazijn van het Witte Kruis, alsmede om daarin de Wijkverpleging te huisvesten. Uit dat voorstel blijkt verder, dat deze beide Ver- eenigingen thans f 510.—per jaar huishuur betalen voor het perceel, waarin de Wijkverpleging is gevestigd en waarin het magazijn van beide Vereenigingen is opge- borgen. Hiervan komt ten laste van de Afd. Heemstede der N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" f 250.en van de Vereeniging voor Wijkverpleging f 260.— per jaar. Beide Vereenigingen zijn bereid deze bedragen aan de gemeente af te dragen, wanneer zij van het gezondheidshuis gebruik mogen maken. Wij stellen U voor, ons te machtigen, door vaststelling van bijge- voegd ontwerp-besluit, lokalen van het gezondheidshuis voor gemelde doeleinden ingebruik te geven tegen de genoemde vergoedingen. Ten opzichte van het doen gebruiken van de hoog- tezon komt het ons het meest gewenscht voor dit te doen geschieden door bemiddeling van de Vereeniging voor Wijkverpleging. De baten welke hieruit voort- vloeien behooren aan de gemeente ten goede te komen zoodat de Vereeniging deze op door ons te bepalen tijdstippen zal moeten afdragen. In genoemd ontwerp- besluit is hiermede rekening gehouden. In meergemeld voorstel deelden wij U verder mede, dat het schoonhouden van het gebouw, de verzorging der centrale verwarming, het uitgeven der materi- alen uit het magazijn, alsmede het schoonmaken en ontsmetten van die materialen zal geschieden door den concierge, voor wien in het bouwplan eene woning opgenomen is. Bij de exploitatiecijfers welke wij U verstrekten, raamden wij de aan deze werkzaamheden verbonden kosten boven vrij wonen op f200.per jaar.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 13