22 27 April 1933. OVERDRACHT VAN GROND LANGS DE RINGVA^RT. Aan den Raad. Nadat de herziening van het Uitbreidingsplan be- treffende de terreinen gelegen langs en nabij de Ringvaart was goedgekeurd, heeft ons College ge- meend, in onderhandeling te moeten treden met het Bestuur van den Haarlemmermeerpolder, teneinde den eigendom te verkrijgen van de kade, gelegen aan de Noordzijde van de Ringvaart. Deze kade immers mag beschouwd worden als de sleutel van de achtergelegen terreinen, waarover de volledige zeggingschap van de gemeente van het hoogste belang moet worden ge- acht. Inmiddels riep de Provinciale Waterstaat van Noord- holland onze bemiddeling in tot de verkrijging van een gedeelte van die kade, ter oppervlakte van plm. 600 M2, benoodigd voor den aanleg van den provincialen weg HeemstedeUithoorn. Na gehouden besprekingen heeft het Bestuur van den Haarlemmermeerpolder zich toen bereid verklaard, deze geheele kade en een daarop aansluitend gedeelte van den Meerweg, in eigendom, onderhoud en beheer aan de gemeente om niet over te dragen, onder voor- waarde dat de gemeente voor haar rekening neemt het onderhoud van het boord langs de buitenzijde van de Ringvaart, tusschen de Glippervaart en een punt op 815 M. ten Noorden daarvan en mede onder voor- waarde, dat de kosten van overdracht voor gezamen- lijke rekening zullen komen. Het onderhoud van deze boordvoorziening zal naar raming jaarlijks ongeveer f 150.— bedragen. Tegenover deze lasten staat, dat de provincie zich nader bereid heeft verklaard, voor den eigendom van de 600 M2 kade, die voor den oprit naar de in aan- bouw zijnde brug over de Ringvaart noodig zijn, aan de gemeente te vergoeden een totaal bedrag van f 180.—. Bovendien krijgt de gemeente bij overname van de kade, de opbrengst van het grasgewas, die ongeveer f 20.per jaar zal bedragen.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 13