37 27 Juli 1933. TELEFOONAANSLUITING EN ABONNEMENT TEN BEHOEVE VAN DE RAADSLEDEN. Aan den Raad. ln Uwe vergadering van 8 Januari j.l. werd in onze handen om advies gesteld het voorstel van 6 Uwer le- den tot het beschikbaar stellen van een bedrag als jaarlijksche bijdrage aan de raadsleden in de kosten van telefoonaansluiting en abonnement. Naar aanleiding hiervan hebben wij de eer U het volgende mede te deelen. Het aanbrengen van een telefoonaansluiting kost f 12.50 per aansluiting, voor een abonnement is jrl. f 48,- d verschuldigd. terwijl per gesprek nog f0.02| wordt berekend. Daar in het voorstel der raadsleden de kosten van gesprekken bij de vaststelling der bijdrage niet in rekening worden gebracht, zullen ook wij deze kosten buiten beschouwing laten. Het verstrekken van een gratis telefoonaansluiting en abonnement voor Uwe leden zou derhalve van de ge- meente voor het eerste jaar vorderen een bedrag van 15 maal f 12.50 en f 48.is f 907.50 en voor ieder volgend jaar 15 maal f48.is f720. Te beantwoorden is nu de vraag of het gerechtvaar- digd is een dergelijke uitgave op het oogenblik ten laste van de gemeente te brengen. Wanneer wij dan overwegen dat de inkomsten der gcmeer.te steeds da- len en dientengevolge de uitgaven in hooge mate die- nen te te worden beperkt, is het ons niet mogelijk de bovengestelde vrasg bevestigend te beantwoorden, te meer niet omdat ons niet is gebleken dat het hebben van een telefoonaansluiting voor de raadsleden als een absolute noodzakelijkheid voor het behartigen der belangen van de gemeente wordt ge- vorderd.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 15