39 27 Juli 1933. 3e WIJZIGING ALGEMEENE POLITIEVERORDENING Aan den Raad. De pachters van standplaatsen voor den verkoop van ijs in de gemeente ondervinden groote concuren- tie niet alleen van degenen, die met ijs venten zonder vaste standplaats, doch ook van degenen, die langs de openbare wegen, voetpaden en wandelplaatsen met toestemming van den eigenaar, op particulieren grond een standplaats mogen innemen. Deze laatste categorie breidt zich in toenemende mate uit, hetgeen een zeer groote onbillijkheid genoemd mag worden tegenover degenen, die een vaste staanplaats van de gemeente tegen hooge prijzen hebben gepacht. Het komt ons dan ook alleszins gewenscht voor, om deze pachters van vaste standplaatsen, voor zoover mogelijk, in bescher- ming te nemen. Dit zou kunnen geschieden door het opnemen van een artikel in de Algemeene Politiever- ordening, waarbij het zonder vergunning van ons Col- lege niet geoorloofd is om een standplaats als ver- koopplaats op of aan openbare wegen in te nemen. Van deze gelegenheid zouden wij tevens gebruik willen maken, om in den vervolge te voorkomen, dat bestaande gebouwen zonder meer als garages in ge- bruik kunnen worden genomen. Ter voorkoming van brandgevaar verdient het zeer zeker aanbeveling, dat ons College de bevoegdheid krijgt, om het in gebruik nemen van een bestaand gebouw als garage aan be- paalde voorwaarden te binden. Een tweetal artikelen dienen daartoe in de Algemeene Politieverordening te worden opgenomen.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 19