63 21 November 1933. voor den 1 December negentienhonderd acht en dertig noch geheeie noch gedeeltelijke aflossing der schuld plaats hebben. Van laatstgenoemden datum af zal de geldneemster de bevoegdheid hebben boven de gemelde verplichte aflossing zoodanige som als door haar mocht worden gewenscht of ook het geheele restant der leening af te lossen met bijbetaling van de loopende rente oveY het af te lossen bedrag tot en met den dag der aflossing, mits zij den wensch hiertoe minstens drie maanden tevo- ren aan de geldgeefster schriftelijk heeft kenbaar ge- maakt met opgaaf van het af te lossen bedrag. V. de betaling der rente zal halfjaarlijks plaats heb- ben op den len Juni en den len December, naar den voormelden rentevoet. VI. de betalingen van hoofdsom en renten zullen geschieden vrij en kosteloos, zonder korting of schuld- vergelijking, ten hoofdkantore der geldgeefster, of op de door haar hier te lande aan te wijzen betalingsplaats. Wanneer binnen acht dagen na den vervaldag het bedrag der rente en/of aflossing niet is voldaan, dan vermeerdert de op dien vervaldag niet betaalde som met een bedrag van een half procent voor iedere imaand, dat de rente en/of aflossing te laat is/zijn betaald (een gedeelte van een maand wordt hierbij voor een heele gerekend) alles onverminderd de verdere rechten der geldgeefster. VII. de geheele hoofdsom (of het restan.t daarvan) met de renten tot en met den dag der voldoening, een bedrag gelijk aan drie maanden rente, alsmede de kos- ten, zal van rechtswege en zonder eenige voorafgaandé formaliteit onmiddellijk opeischbaar zijn: a. bij gebreke van stipte betaling van aflossingen en/of renten op de vervaldagen; b. bij n,iet-nakoming van/of bij handeling in strijd met eenig ander beding of eenige verplichting door de geldneemster bij deze overeenkomst of eenige andere acte jegens de geldgeefster tot heden of daarna aangegaan; c. bij uitspraak van faillissement of bij het verleenen van surséance van betaling ten opzichte van de gemeente. VII. de gemeente zal bij niet-nakoming van eenige op haar rustende verplichting in gebreke zijn door het enkel verloop van den bepaalden termijn, indien een ter- nnjn îs overeengekomen en anders door het bloote feit

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 20