21 November 1933. TEWERKSTELLEN VAN WERKLOOZEN. Aan den Raad. In de vergadering van 26 October j.l. staakten de stemmen over ons voorstel otn de werkloozen voor den steun te laten werken, nadat een amendement van den heer Attema om het loon voor een halve week werken te bepalen op f 14.was aangenomen. Volgens art. 58 der Gemeentewet wordt in een vol- gende vergadering opnieuw over het voorstel gestemd. Het ligt in ons voornemen deze nieuwe stemming te doen plaats hebben in de eerstkomende vergadering. Hoewel het geen gewoonte is dat over voorstellen, welke bij U aanhangig zijn, ondertusschen advies wordt ingewonnen bij commissies, hebben wij in dit geva op speciaal verzoek van den heer Rijkes, Voorzitter van de Commissie van Toezicht op het Agentschap der Arbeidsbemiddeling, gemeend een uitzondering te moeten maken, omdat bedoelde Commissie voor de beoordeeling van ons oorspronkelijk voorstel mderdaad zeer weinig tijd was gelaten. Deze Commissie, welke zich ook met het oorspion- kelijk voorstel had vereenigd, heeft, in groote meerder- heid, ook geen bezwaar tegen dat voorstel na aanne- ming van het amendement van den heer Attema. De Commissie meent evenwel dat aan de ernstige bezwa- ten, welke in Uw vergadering zijn geuit tegen het z.g. „beunhazen" in hooge mate kan worden tegemoct gekomen door te bepalen le. dat de tewerkgestelden niet vrij zullen zijn van stempelen 2e. dat op hetgeen de tewerkgestelden m de drie dagen voorafgaande aan en in de drie dagen volgende op de tewerkstelling, verdienen in dienst van een pa- troon, niets zal worden gekort op den nog uit te kee- ren stcun. 3e. dat hetgeen de tewerkgestelden op de onder 2e bedoelde dagen verdienen in dienst van particuheren (niet in dienst van pairoons) voor de helft zal worden in mindering gebracht op den nog uit te keeren ^teun. Het advies der Commissie ligt voor U ten Raad- huize ter inzage.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 3