61 21 November 1933. Met betrekking tot deze aangelegenheid werd later nog een nieuw voorstel ingediend door den heer S. Rijkes. Dit voorstel luidt als volgt „Naar aanleiding van de gehouden besprekingen in de raadsvergadering dato 26 October j.l., omtrent den inhoud van raadsstuk no. 55 „Tewerkstelling van werkloozen" heeft ondergeteekende, 15d van Uwen Raad, de eer het volgende voorstel in te dienen De werkloozen laat men in de drie weken, zooveel mogelijk 7 dagen achtereen werk verrichten, n.l. de laatste 3i dag van de tweede week en de eerste 3.1 dag van de derde week, in totaal 2 X 27 j uren arbeid. Ondanks den kinder- en huurtoeslag wordt door hen dan ontvangen le week f 12.50 2e week „15.25 3e week „15.25 totaal in 3 weken f 43.of gemiddeld per week f 14.33, met kinder- (bijv. 3 kinderen beneden 14 jaar) en huurtoeslagf 14.33 en f3.— en f 1 -f 18.33. De dagen die zij voor de gemeente geen arbeid verrichten, dienen zij te stempelen en van het loon, dat zij in die dagen bij een patroon kunnen verdienen wordt g e e n korting toegepast. Werken zij echter bij particulieren, dan zal van dat loon de helft gekort en aan de gemeente gerestitueerd worden. Otn de werkloozen tewerk te kunnen stellen, zal werk gezocht dienen te worden, dat door eventueele bezuiniging of om andere redenen, in de eerste jaren niet uitgevoerd behoeft te worden. Op deze wijze is m.i. voor een groot gedeelte het bezwaar ondervangen, dat de werkloozen z.g. gaan „beunhazen" of onder het „Ioon" bij derden gaan werken". Naar aanleiding hiervan merken wij op dat op grond van practische overwegingen tegen dit voorstel ernstige bezwaren moeten worden gemaakt. Immers, wanneer 3) dag moet worden gewerkt moet worden begonnen op Woensdagmorgen en worden geëindigd op Don- derdagmiddag van de daarop volgende week. Het gevolg van de invoering van deze regeling zou zijn dat op Woensdag en Donderdagmorgen van elke week een dubbele ploeg tewerk gesteld zou zijn. Metnadruk

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 4