61 21 November 1933. wülen wij er op wijzen dat wij, met den Directeur van Openbare Werken, van oordeel zijn, dat het on- mogehjk îs om iedere week gedurende slechts H dag een dubbele ploeg nuttig werk te laten verrichten. Het resultaat zal zijn dat één ploeg gedurende 1 C dag hoewel m naam teweik gesteld, in werkelijkheid niets uitvoert. Aan eén ploeg wordt derhalve over 1l, dag loon uitbetaald, zonder dat arbeid wordt gepresteerd Wij meenen goed te doen de onhoudbaarheid, ook uit hnancieel oogpunt, van het voorstel van den heer Kijkes met het volgende voorbeeld aan te toonen. Worden bij het aanhangige voorstel 50 werkloozen tewerkgesteld, dan werken derhalve in 1 week 100 werkloozen en wordt aan loon uitbetaald 100 X f 14.— Wanneer bij toepassing van het voorstel van den heer Kijkes eveneens 50 werkloozen tewerk worden gesteld en ook 100 werkloozen per week werken, dan wordt betaald 100 X f 15.25 f 1525 Bij dat voorstel zijn van Woensdagmorgen tot Donderdag- middag 100 werkloozen tewerk gesteld, hoewel er maar voor 50 plaats is. De geleverde arbeid bij het laatste voorstel is niet grooter dan bij aanvaafding van ons voorstel, mettegenstaande de kosten hooger zijn Door het bovenstaande is o.i. duidelijk aangetoond. dat het voorstel van den heer Rijkes niet te aanvaar- den îs. a P^; Comrm,s,sie van Toezicht op het Agentschap der Aroeidsbemiddelmg liebben wij over het voorstel van den heer Rijkes, dat ons 13 dezer bereikte, niet kun- nen hooren. Hoewel wij er van overtuigd zijn dat aanvaarding van het aanhangige voorstel, waarover de stemmen s aakten, ten zeerste aanbeveling verdient, meenen wij tocn met over het hoofd te mogen zien de mogeliik- heid, dat het voorstel zal worden verworpen. Mocht uit laatste het geval zijn, dan wordt daarmede bereikt, dat în den bestaanden toestand geen verandering wordt gebracht en dat derhalve de werkloozen slechts spo- radisch aan het werk worden gezet. Wij zijn echter van oordeel dat bestendiging van dezen toesland niet juist is en daarom ligt het in ons voornemen,^ wanneer het aanhangige voorstel onver- hoopt mocht worden verworpen, ons geamendeerd voorstel opnieuw in te dienen en daaraan toe te voe- gen de door de Cominissie van Toezicht op het Agent- schap der Arbeidsbemiddeling aangegeven voorwaarden.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 5