62 21 November 1933. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VAN DE WERKLOOZEN. Aan den Raad. In verband met dezerzijds gehouden besprekingen is aan het \roeger bestaande Comité tot het verleenen van ontwikkeling en ontspanning aan de werkloozen, alhier, door verandering in de samenstelling daarvan, een meer algemeen karakter gegeven. Verwachtingen, dat hierdoor betere resultaten zouden worden bereikt, zoowel wat betreft het ontwikkeiingswerk als de sym- pathie onder de burgerij, hebben hiertoe geleid. De herhaalde pogingen, die door het nieuwe Comité in het werk zijn gesteid tot het trekken van belang- steiling voor de vakcursussen, hebben tot heden het resultaat, dat zich schriftelijk ongeveer 40 cursisten hebben aangemeid. Ofschoon dit aantal zôô gering werd geacht, dat het comité slechts ternauwernood aanieiding aanwezig achtle, om tot het organiseeren van vakcursussen over te gaan, werd hiertoe, behoudens financieele mede- werking van het gemeentebestuur, besloten, onder het beding, dat deze cursussen zullen worden stopgezet, zoodra de belangstelling belangrijk vermindert. Dien- tengevolge zal een cursus, die verioopt, onmiddellijk worden beëindigd, zoodat, in aanmerking gtnomen, dat dit jaar slechts weinig materialen behoeven te worden aangeschaft, de financieele scliade voor de gemeente in dat geval tot een minimum kan worden beperkt. De kosten, aan het geven van een drietal cursussen, te weten in huisvlijt, in het hoveniersva'c en in de bouwvakken, bedragen, aangenomen dat zij wederom 22 weken zullen duren, volgens de door het comité ingediende begrooting rond f 1300.of plus minus f60.per week. Bij deze begrooting is van de gedachte uitgegaan dat één dag per week gedurende 4 uur gelegenheid zal worden gegeven tot het volgen van een cursus in huisvlijt, onder leiding van één leeraar en gedurende 2 uur per week tot het volgen van een cursus in het hoveniersvak, eveneens onder leiding van één leeraar.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 7