64 7 December 1933. 12 heeft tegen de voorschriften, welke de gemeente-arts in het belang van een goede behandeling of genezing noodzakelijk acht, tegen het verrichten van arbeid, hem door of vanwege den Burgemeester na overleg met zulk een geneeskundige opgedragen, of tegen het ver- bod om arbeid te verrichten, hem door of vanwege den Burgemeester na overleg met zulk een geneeskundige gegeven, dan worden door Burgemeester en Wethou- ders voor een nieuw onderzoek een of meer andere geneeskundigen aangewezen. De ambtenaar is in dit geval verplicht zijn bezwaar schriftelijk ter kennis van Burgemeester en Wethouders te brengen binnen 24 uur na ontvangst van een voorschrift, opdracht of verbod, als bedoeld en daarbij tevens te berichten, of hij ge- bruik maakt van de in het tweede lid van dit artikel neergelegde bevoegdheid. 2. Verklaren de geneeskundigen of de meerderheid hunner de bezwaren van den ambtenaar ongegrond en blijft deze weigeren de voorschriften op te volgen of den arbeid te verrichten, waartegen hij bezwaar had, dan vervalt zijne aanspraak op bezoldiging met ingang van den dag, waarop de uitspraak der geneeskundigen hem is medegedeeld. Artikel 34. 1. De ambtenaar, getroffen door een ziekte of onge- val, ontstaan tengevoige van het uitoefenen van den dienst, heeft recht op kosteloos genees- en heelkundigen hulp, voorzoover noodig verpleging in een ziekenhuis en ontvangt kosteloos de vereischte genees-, heel-, ver- band- en ontsmettingsmiddelen, een en ander ter be- oordeeling van Burgemeester en Wethouders. 2. Indien ter volledig herstel, op voorstel van den controleerenden geneesheer, verpleging buiten de ge- meente noodig is, zal dit geschieden voor rekemng van de gemeente of zal de gemeente in de kosten dier verpleging tegemoet komen, een en ander ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. Artikel 35. De wedde wordt niet uitgekeerd, indien enzoolang: a. de ambtenaar weigert zich aan het onderzoek door een controleerenden geneeskundige te onderwerpen of zich voor dat onderzoek in een ziekeninrichting, waarvan de keuze zooveel mogelijk aan hem blijft, te

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 14