69 7 December 1933. OVEREENKOMST MET HAARLEM INZAKE UITVOERING VLEESCHKEURINGSWET. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 26 Mei 1932, no. 42, werden wij gemachtigd de met de gemeente Haarlem aange- gane overeenkomst betreffende de aansluiting van de gemeente Heemstede bij den Keuringsdienst van vee en vleesch der gemeente Haarletn, ter uitvoering van de Vleeschkeuringswet (Stbl. 1919, no. 524) en de krachtens deze wet gegeven voorschrlften, te verlengen met een jaar, derhalve tot 31 December 1933. Deze overeenkomst wordt geacht stilzwijgend te zijn verlengd voor den tijd van 5 jaren, indien de overeen- komst niet door één der partijen tenminste 6 maanden voor het eindigen der termijn schriftelijk is opgezegd. In verband met deze bepaling hebben wij ons reeds in Maart j.l. gewend tot het gemeentebestuur van Haarlem, met verzoek ons mede te deelen of vermin- dering van keürloonen zou kunnen worden tegemoet gezien. Immers, het niet verlagen van de keurloonen was in 1932 aanleiding om de overeenkomst slechts met één jaar te verlengen. Van dat gemeentebestuur werd daarop bericht ont- vangen dat het voornemen bestond te bevorderen, dat in de geldende verordening op den keuringsdienst eenige wijziging werd gebracht. Na gevoerde correspondentie en gehouden bespre- king heeft het gemeentebestuur van Haarlem tenslotte bij brief van 14 dezer bericht, dat van het aanvankelijk voornemen om de keurloonen te verlagen is afgezien, omdat door de instelling van de Varkenscentrale en Rundveecentraie. alsmede door verschillende andere maatregelen o.a. onizetbelasting, het aantal slachterijen zal afnemen en de inkomsten van het openbaar slacht- huis zulien terugloopen. Een voorzichtig financieel beleid laat daarom, volgens het oordeel van genoemd gemeentebestuur, een verlaging der keurloonen thans niet toe. Wij kunnen het standpunt van het gem.eentebestuur van Haarlem volkomen billijken, temeer omdat, zooals uit de correspondentie, welke voor U ten Raadhuize

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 31