72 7 December 1933. 3e WIJZIGING WERKLIEDENREGLEMENT. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 12 Februari 1914 is eene ver- ordening vastgesteld, krachtens welke aan ambtenaren, bedienden, politiepersoneel en werklieden in vasten dienst ontslag kan worden verleend met het einde van het jaar, waarin het 65e levensjaar is volbracht, be- houdens de bevoegdheid tot tijdelijke verlenging van het dienstverband na dit tijdstip. Op 20 December 1928, no. 107, is deze verordening zoodanig gewijzigd, dat deze niet meer geldt voor het onderwijzend personeel. Ten opzichte van de ambtenaren is bij de vaststel- ling van een nieuw Ambtenarenreglement in 1931 een soortgelijke bepaling opgenomen in artikel 50 van dat reglement. De regeling van het ontslag van politie- personeel behoort tot de bevoegdheid van den Burge- meester. De verordening van 12 Februari 1914 zou dus nu nog slechts toepassing kunnen vinden ten opzichte van de werklieden. Wij achten het juister de betrekkelijke bepaling op te nemen in het Werkliedenreglement bij de andere bepalingen, welke voor ontslag gelden. Een ontwerp-besluit tot aanvulling van het Werk- liedenreglement met een bepaling omtrent ontslag we- gens leeftijd heeft een punt van bespreking uitgemaakt jn de Commissie van Overleg, groep werklieden. Overeenkomstig het voor U ter inzage liggende advies van deze Commissie, stellen wij U voor aan genoemd Werkliedenreglement een nieuw artikel 36a toe te voegen, waarin genoemd ontslag is geregeld. Dit is öpgenomen in bijbehoorend ontwerp-besluit, hetwelk wij U hierbij ter vaststelling aanbieden. De verordening van 12 Februari 1914 kan dan tegelijk worden ingetrokken. Heemstede, 15 November 1933. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 37