73 7 December 1933. UITBREIDING WONING DIRECTEUR DER BEDRIJVEN. Aan den Raad. Wij deelen U mede, dat de ambtswoning bij de gemeente gas-, duinwater- en electriciteitsbedrijven, welke door den, Directeur dier bedrijven bewoond wordt, voor den tegenwoordigen functionnaris en diens gezin te klein is geworden. Het voornaamste bezwaar is, dat de woning niet voldoende kamers bevat. Zoolang het huis door een klein gezin werd bewoond, werd dit bezwaar niet zoo zeer gevoeld. Thans moet dit echter als een ernstig bezwaar worden aangemerkt. Op de verdieping zijn slechts 2 behoorlijke slaapkamers aanwezig, alsmede een klein kabinetje. Teneinde in het gebrek aan ruimte te voorzien, zou de woning op gemakkelijke en minst kostbare wijze door aanbouw van een zijvleugel kunnen worden uit- gebreid. De woning wordt dan op den beganen grond uitgebreid met een kinderkamer, terwijl op de verdie- ping 2 slaapkamers ingericht kunnen worden. De totaie kosten der uitbreiding worden globaal geraamd op f 5500.—. Het heeft, zoowel bij ons College, evenals bij de Commissie voor de Bedrijven, een punt van ernstige overweging uitgemaakt, of inderdaad wel tot uitbreiding van deze woning moet worden overgegaan, of dat op andere wijze in de woongelegenheid van den Directeur zou kunnen worden voorzien. Aan de bestaande wo- ning kan echter moeilijk een andere voor het bedrijf passende bestemming worden gegeven. Het is verder voor het bedrijf van groot belang, dat de Directeur in de onmiddellijke nabijheid daarvan blijft wonen. Uit de in de Commissie voor de Bedrijven gehouden be- sprekingen is bovendien gebleken dat de Directeur er persoonlijk uit technisch oogpunt de voorkeur aan geeft onr bij de fabriek te blijven wonen. Na overweging van deze motieven zijn wij, met de gemelde Commissie, van meening, dat tot uitbrei- ding van de woning in den geest als hierboven is aangegeven, behoort te worden overgegaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 39