64 7 December 1933. 5 bezit zijn van een naar het oordeel van den Burge- meester daarvoor in aanmerking komend politie-diploma, voorzien van de aanteekening der examen-commissie, dat de gediplomeerde bij het afleggen van het examen getoond heeft voldoende bekwaamheid te bezitten orn zelfstandig te kunnen optreden, genieten daarvoor eene toelage van f 50.— per jaar en zonder die aanteekening eene toelage van f 25.— per jaar boven hunne jaar- wedden. Artikel 9. De vergoeding voor het gebruik van eigen rijwieien in dienst der gemeente, wordt, voor zoover niet in de gemeentebegrooting op een vast bedrag bepaald, door Burgemeester en Wethouders op voorstel van den Burgemeester, geregeld. Artikel 10. 1. Indien buiten het geval van /acantie een amb- tenaar wordt aangewezen om een ambtenaar in hoo- geren rang te vervangen, ontvangt hij daarvoor gedu- rende den tijd der vervanging, indien deze minstens een maand onafgebroken heeft geduurd een vergoeding overeenkomende met het verschil tusschen zijne wedde en de wedde, die hij zou ontvangen, als hij vast in dien hoogeren rang zou zijn aangesteld. Is de wedde van den vervanger echter gelijk aan of hooger dan de minimum-wedde van den vervangen ambtenaar, dan zal voor de berekening van de vergoeding de minimum jaarwedde van het waargenomen ambt worden verhoogd met zooveel periodieke verhoogingen, als noodzakelijk zijn om den vervanger een toelage te doen genieten die tenminste gelijk staat met het bedrag van een periodieke verhooging aan den eigen rang verbonden. 2. Indien buiten het geval van straf aan een amb- tenaar de waarneming van een lager bezoldigde be- trekking wordt opgedragen, blijft hij in het genot van zijn gewone bezoldiging. 3. De regeling, vervat in het eerste lid, is niet van toepassing bij vervanging van den inspecteur van po- litie. Bij een zoodanige vervanging zal voor elk geval de vergoeding door den Raad worden bepaald. Artikel 11. Indien de aanwijzing in art. 10 slechts een gedeel-

Raadsnotulen Heemstede | 1933 | | pagina 7