13 22 Februari 1934. WIJZIGING AMBTENARENREGLEMENTEN. Aan den Raad. Blijkens een van Gedeputeerde Staten dezer provin- cie ontvangen circulaire, heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken de medewerking van dat College in- geroepen, teneinde te bevorderen, dat voor zoover zulks nog niet is geschiedt, de voor de gemeente- ambtenaren geldende reglementen worden gewijzigd en aangevuld overeenkomstig nader aangegeven aan- wijzingen. De punten welke de Minister hierbij op het oog heeft, betreffen in het kort vermeld. a. het in dienst of bij gekleed gaan in uniform dragen van insignes of andere onderscheidingsteekenen of het in dienst dragen van uniformkleedingstukken b. het uitsteken of hijschen van andere dan natio- nale of oranjevlaggen van ambts- of dienstwoningen c. het verleenen van ontslag op grond van revolu- tionnaire gezindheid of op grond van het lid zijn van-, medewerking of steun verleenen aan verboden veree- nigingen of aan van haar uitgaande actie d. het ontslag van de vrouwelijke anibtenaar die in het huwelijk treedt, waarmede gelijkgesteld wordt de vrouwelijke ambtenaar die in concubinaat gaat leven. e. regelen inzake verlof en uitkeering van bezoldi- ging bij militairen dienst f. ontslag bij reorganisatie van den dienst, waarbij in de eerste plaats de gehuwde vrouwelijke ambtenaar, niet kostwinster, voor onts'ag in aanmerking moet komen. De Minister heeft, ter verkrijging van de noodige uniformiteit, eene redactie van deze bepaHngen aange- geven. Voor zoover de bestaande redactie der regle- menten zulks noodig maakt, moet deze aan de voor- gestelde redactie worden aangepast. Gemelde circulaire maakt het noodig dat het Ainb- tenarenreglement en het Werkliedenreglement dezer gemeente worden gewijzigd en aangevuld in den door den Minister aangegeven zin, terwijl de Verordening

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 7