28 Juni 1934. 6e WIJZIGING VERORDENING OPENBARE SCHOLEN. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 22 Februari 1934 werd overgegaan tot aanvulling van het Ambtenarenreglement en het Werkliedenreglement dezer gemeente, met be- palingen inzake het dragen van insignes e.d. Het Amb- tenarenreglement is, behoudens een enkele bepaling, niet van toepassing op het onderwijzend personeel aan de openbare scholen. Ten opzichte van dit per- soneel zijn, naast bepalingen in de wet of in daaruit voortvloeiende voorschriften, regelen gesteld in de Verordening voor de Openbare Scholen en voor het onderwijzend personeel aan die scholen. Met het oog op reeds door hooger gezag gestelde regelen kunnen de door de Regeering voor de ambtenaren aangegeven bepalingen niet allen voor het onderwijzend personeel worden overgenomen. De punten waaromtrent dit naar onze meening wel mogelijk is, hebben wij opgenomen in de artikelen 26a en 26b van het bijgevoegde ontwerp-besluit. Wij hebben van deze gelegenheid tot wijziging der verordening gebruik gemaakt om tevens in enkele be- palingen te regelen de wijze waarop naar onze mee- ning met de organisaties van onderwijzend personeel overleg gepleegd zou kunnen worden omtrent voor dit personeel algemeen verbindende voorschriften, zulks ter uitvoering van artikel 125 letter k der Ambtenaren- wet 1929. Het ontwerp-besluit zonden wij om advies aan de daarvoor volgens artikel 29a in aanmerking komende organisaties. Aanvankelijk waren in het ontwerp- besluit nog een tweetal bepalingen opgenomen, waar- over dan ook door de organisaties is geadviseerd. Bij nadere overweging hebben wij deze echter uit het ontwerp laten vervallen, omdat deze onderwerpen of bij de wet geregeld zullen worden of tegen regeling door de gemeente op grond van wettelijke bepalingen bezwaar bestaat.

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 1