54 28 Juni 1934. VOORSCHOT AAN DE WONINGBOUW- VEREENIGING „DE HAEMSTEDE". Aan den Raad. Het Bestuur van de Woningbouwvereeniging „de Haemstede" heeft zich eenigen tijd geleden tot ons gewend met de mededeeling, dat aan het complex woningen aan het Haemstedeplein, gesticht met Rijks- voorschot. dringend eenige belangrijke werken moeten worden uitgevoerd. De onderhoudsuitgaven van dit complex zijn steeds tot het uiterst noodzakelijke be- perkt geworden, maar geleidelijk vertoonen zich crisis- elementen, die voorziening behoeven en waaraan aan- zienlijke kosten verbonden zijn. De hieraan verbonden uitgaven zijn niet als normale onderhoudsuitgaven te beschouwen. Bovendien laat ook het onderhoudsfor.ds niet toe, dat alle lasten daaraan verbonden uit dat fonds worden bestreden. Terzake van de uit te voeren werken is overleg gepleegd met den Minister van Sociale Zaken en heeft vanwege dezen Minister ook controle van de uit te voeren werken plaats gehad. Uit de ontvangen toe- zegging blijkt, dat de Minister bereid is te bevorderen, dat aan de gemeente een voorschot van ten hoogste f2000.wordt verstrekt, ten einde daarmede de Ver- eeniging in staat te stellen over te gaan tot vernieuwing van een aantal deuren, killen, schoorsteenen en panee- len. Niet alle verbeteringen welke het bestuur op het oog had, kunnen voor gemeld bedrag worden aange- bracht, doch deze zullen op den duur, naar gelang van noodzakelijkheid moeten plaats vinden. Wij achten het, met het Bestuur, gewenscht dat de beoogde verbeteringen worden aangebracht. Het Be- stuur heeft dan ook aan Uwen Raad een verzoek gedaan, voor gemeld doel een voorschot van ten hoogste f 2000.ter beschikking te willen stellen. Wij adviseeren U het verzoek in te willigen en tevens om aan het Rijk eenzelfde voorschot aan te vragen. Een ontwerp-besluit wordt U daarvoor hierbij ter vaststelling aangeboden.

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 25