60 28 Juni 1934. Indien Burgemeester en Wethouders het, om een goede aansluiting te verkrijgen, noodig achten, zal een gedeelte van de aansluitende verhardingen van Iepen- laan, Jan van den Bergstraat en Eschdoornlaan moeten worden opgenomen en weder op de vereischte hoogte moeten worden aangebracht, waarbij te kort komende materialen moeten worden bijgeleverd. 3. De beharding van de rijwegen met inbegrip der goten zal geschieden door keperverbandbestrating op hun kant in zuiver zand met le soort vlakke vlam- ovenstraatklinkers sorteering II. De straatsteenen moe- ten een drukvastheid hebben van ten minte 650 K.G. en een wateropname van ten hoogste 7 pCt. De bre- kende kogeldruk moet minstens 3000 K.G. bedragen. Na het aanbrengen der bestrating moet deze worden afgewalsd nret een wals van ten minste 4 ton zwaarte, terwijl na afwalsing de kuilen behooren te worden opgehaaid. De trottoirs moeten worden belegd met le soort basaltinetegels 30 X 30 c.M., met schuinen kant, dik ten minste 45 m.M. De tegels moeten voldoen aan de Rijkswaterstaatskeur. De banden voor de verhoogde voetpaden moeten zijn Stelcon M. S. banden van de „Meteoor" te De Steeg, ter afmeting als bij de ge- rneente gebruikelijk is. De stralen der bochten zullen nader door Burgemeester en Wethouders worden op- gegeven. De afscheiding van het verhoogde voetpad met den tuingrond zal moeten geschieden met een koplaag van klinkers op hun einde. Het onderzoek der straatsteenen en tegels zal, indien Burgemeester en Wethouders dit noodig oordeelen, geschieden bij een door dat CoIIege aan te wijzen proefstation voor onderzoek van bouwmaterialen. Het onderzoek zal geschieden nadat de materialen zijn aangevoerd. Indien de materialen volgens dit onderzoek niet vol- doen aan bovenstaande eischen, zijn de kosten van het onderzoek voor rekening van adressanten en moe- ten de afgekeurde materialen van de terreinen worden verwijderd en worden vervangen door materialen, die wel aan de eischen voldoen. Op het talud langs de kade behoort een Iaag zwarte teelaarde te worden aangebracht ter dikte van 20 c.M. In den zwarten grond moeten 2 kruiwagens stalmest per R.R. worden ingespit, terwijl het talud daarna met prima plakzoden moet worden bekleed. Na de bezo-

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 43