50 28 Juni 1934. VERORDENING RETRIBUTIEGELD. Aan den Raad. De verordening op de heffing van het Retributiegeld eischt om verschillende redenen een teclinische her- ziening. Een van deze redenen is de noodzakelijkheid om het belastbaar inkomen meer precies te omschrijven. Volgens de bestaande verordening werd als grond- slag voor den aanslag genomen het belastbaar inkomen volgens de Plaatselijke Inkomstenbelasting. Toen deze gegevens kwamen te ontbreken werd elk inkomen door ons geschat, waarbij wij zooveel mogelijk gebruik maakten van de aanslagen in de Rijksinkomstenbelasting. In de hierbij gaande concept-verordening wordt de Rijksbelasting definitief als grondslag voor den aanslag genomen. Het nieuwe tarief, voor zoover het aanslagen betreft, gebaseerd op het inkomen, brengt geen ver- andering in den reeds eenige jaren bestaanden toestand. Een ander punt, waarin de bestaande verordening niet voorziet, betreft de omstandigheid, dat ouders van leerlingen, hoewel in het bezit van vermogen, niet in de Rijksinkomstenbelasting kunnen worden betrokken en daardoor in de laagste kiasse zouden moeten wcr- den aangeslagen. Na uitvoerig overleg in onze vergadering hebben wij voor hen, die in de Vermogensbelasting zijn aan- geslagen, een geheel nieuw tarief ontworpen, dat is neergelegd in de hierbij gaande wijzigingsverordening. In de invorderingsverordening behooren eenige kleine technische veranderingen te worden aangebracht. De wijzigingsverordeningen bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Heemstede, 23 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 5