50 28 Juni 1934. Art. 2, eerste lid onder a wordt gelezen: „Voor minderjarige leerlingen, wier ouders beiden of een van beiden in de gemeente Heemstede hun hoofdverblijf hebben, naar het gezamenlijk inkomen, dat hunne ouders geacht worden te bezitten, ook in die gevallen, wanneer dit inkomen niet voor de Rijks- inkomstenbelasting in aanmerking komt. tenzij het huwelijk der ouders door echtscheiding is ontbonden of een vonnis tot scheiding van tafel en bed is uitge- sproken. In het laatste geval wordt het schoolgeld be- rekend naar het inkomen van den vader of de moeder, die zich met de opvoeding van den leerling heeft belast. Het inkomen wordt verhoogd met het eigen inkomen der minderjarige kinderen en met de uitkee- ringen, verplicht of onverplicht, die door de opvoeders der kinderen worden genoten". Art. 2, le Iid onder b, wordt gelezen: „Voor ouderlooze minderjarige leerlingen, die zelf in de gemeente hoofdverblijf hebben, naar het inkomen dat zij geacht worden te bezitten, tenzij de opvoeding en verzorging van deze leerlingen geheel voor reke- ning van pleegouders is genomen. Het schoolgeld wordt in dit geval berekend naar het inkomen van de pleegouders". Art. 2, le lid onder c wordt gelezen: „Voor meerderjarige leerlingen tot het volle bedrag van f 400". Art. 2, 1e lid onder d wordt gelezen: „Het volle bedrag van f400.— wordt geheven voor leerlingen bedoeld onder a en b, die meer dan één- maal niet tot een hoogere klasse van een inrichting voor Middelbaar- of Voorbereidend Hooger Onderwijs konden worden bevorderd. Met niet bevordering wordt gelijkgesteld het voor de tweede maal doorloopen van de hoogste klasse". Het bepaalde sub e van art. 2, le lid wordt gele- zen Voor leerlingen. die na het verkrijgen van een einddiploma van een inrichting voor Middelbaar of Voorbereidend Hooger Onderwijs nog de lessen aan een der in artikel 1 genoemde scholen wenschen te volgen, is het volle bedrag van f400.verschuldigd". Artikel 3 wordt gelezen „Onder inkomen in deze verordening wordt verstaan

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 8