103 15 November 1934. 8 ook begrepen langdurige trouwe dienst, kunnen Burge- meester en Wethouders een belooning toekennen. Aanspraken ingeval van vacantie, verlof, en afwezigheid wegens ziekte. Artikel 19. De ambtenaar behoudt aanspraak op bezoldiging ge- durende: a. de hem toegekende jaarlijksche vacantie; b. een hem wegens dringende redenen verleend verlof. Artikel 20. Aan den ambtenaar, wîens vacantîe-verlof om redenen van dienstbelang wordt ingetrokken, kan, wanneer hij tengevolge van die intrekking schade lijdt, deze schade, op voorstel van den Burgemeester en na overleg met den ambtenaar, worden vergoed. Artikel 21. Indien voor de waarneming van het lidmaatschap van eenig orgaan van een publiekrechtelijk lichaam, waarin de ambtenaar benoemd of gekozen is, hem door den Burgemeesfer buitengewoon "verlof îs verleend, zal dit kunnen zîjn al of niet met behoud van wedde. Artikel 22. 1. De ambtenaar, die als milifair îngevolge eene uit de wet of uit eene verbintenis voorfvloeiende verplichting în werkelijken dienst îs, behoudt over den tijd van dezen dienst het genot van de aan zijn ambt verbonden be- zoldiging, voor zoover hij krachtens de arfikelen 23, 24 en 25 daarop aanspraak kan maken, dan wel voor zoo- ver die werkelijke dienst wordt vervuld gedurende het aan hem verleende vacantie-verlof. 2. In. alle andere gevallen wordt hem de bezoidiging over den fijd van het verblijf in werkelijken dienst niet uitbetaald. Artikel 23. 1. De ambtenaar, die voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst is, behoudt over den tijd van dezen

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 10