15 November 1934. a. de ambtenaar weigert zich aan het onderzoek door een controleerenden geneeskundige te onderwerpen of zich voor dat onderzoek in een ziekeninrichting, waar- van de keuze zooveel mogelijk aan hem blijft, te laten opnemen, indien deze geneeskundige, ,na overleg met den behandelenden geneeskundige, dit noodig oordeelt; b. de ambtenaar de voorschriften van den behande- lenden of controleerenden geneeskundige niet opvolgt; c. de ambtertaar, blijkens het onder a genoemde onderzoek, in staat is werkzaamheden, zij het ook andere dan gewone, te verrichten en hij dit weigert, wanneer het hem door den Burgemeester wordt opgedragen; d. de ziekte of Orngeschiktheid tot werken naar het oordeel van den Burgemeester, gehoord den contro- leerenden geneeskundige, het gevolg is van misbruik van alcoholischen drank of wangedrag; e. de ambtenaar tijdens zijn ziekte voor anderen werkzaamheden tegen belooning verricht. Wachtgeld. Artikel 35. De ambfenaar în vasten diensf, die den feeffijd van 20 jaar heeft bereikt en aan wien eervol ontslag wordt verleend wegens opheffing zijner betrekking of wegens verandering in de inrichfing van den fak van dîenst waarbij hij werkzaam is, heeft, voorzoover hij alsdan niet uit anderen hoofde în de termen valt om pensioen uitgezonderd vervroegd ouderdomspensioen, bedoeld in art. 48, eerste lîd onder b der Pensioenwet 1922 (StbL no. g-vO), te gemeten met ingang van den dag van ont- slag, aanspraak op een wachtgeld ten laste der ge- meente, op den voet der volgende bepalîngen. Artikel 37. I. Aan een ambfenaar als bedoeld in hef vorîg artîkel, wordt het genot van wachtgeld foegekend, gedurendê een tijdvak gelijk aan zijn diensttijd, ten bedrage van: a. mdien hij fen tijde van hef ontslag kostwmner is van een gezin, gedurende het eerste jaar de Iaatstelijk door hem genofen wedde, gedurende hef daarop volgend jaar 75 ten honderd en daarna 60 ten honderd van de laatstelijk door hem genoten wedde; b. in de overige gevallen, gedurende de eerste zes maanden de laatstelijk door hem genofen wedde, ge-

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 16