103 T5 November 1934. 16 als dat van hem wordt geëischt, verplicht, opgave te doen van het bedrag der inkomsten uit arbeid of bedrijf. Voldoet hij aan die verplichting niet, dan kan het wacht- ge'd worden ingehouden, te rekenen van het einde van evenbedoelden termijn. Artikel 42. hidien de op wachtgeld gestelde een aan hem aan- geboden ambt of betrekking, die hem naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders, in verband met zij.n persoonlijkheid en omstandigheden kan worden opge- dragen, weigert te aanvaarden, vervalt het wachtmdd geheel of gedeeltelijk. Artikel 43. 1. Het wachtgeld vervalt, zoodra de op wachtgeld gestelde in het genot van pensioen wordt gesteld. 2. Vooits kan het wachtgeld worden vervallen ver- klaard, indien de op wachtgeld gestelde zich zoodanig gedraagt, dat hij, ware hij in dienst gebleven, zou zijn ontslagen of indien hij zich in het buitenland vestigt of geacht moet worden aldaar duurzaam te verblijven tenzij hem voor dit verblijf toestemming door Burge- meester en Wethouders is verleend. Artikel 44. Iftclien een op wachtgeld gestelde ambfenares in het huwelijk treedt, wordt gedurende het huwelijk geen wachtgeld genoten. 6 Artikel 45, Aan hem die op wachtgeld is of wordt gesteld, kan mchen hij ekfers arbeid of bedrijf gaat fer hand nemen' teizake van de kosten, die voor hem aan de daartoe noochge yerhuizing zij-n verbonden een bedrag worden toegekend mdien bij gebreke van die toekenning die aibeid of dat bedrijf door hem niet zou kunnen worden aanvaard. Artikel 46. Het bedrag van het wachtgeld, over een vol jaar be- rekend, wordt naar boven tot een vollen gulden afgerond. et wordt uitbetaald in maandelijksche termijnen. Met toestemming van den op wachtgeld gestelde kan cle

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 18