103 15 November 1934. VERORDENING RANGEN ENZ. POLITIEPERSONEEL. Aan den Raad. In Uwe vergadering van 7 December 1933 is onder no. 64 een nieuwe verordening vastgesteld, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie. Bij de vaststelling van die verordening werd rekening gehouden met de mededeeling van den Ambtsvoor- ganger van den tegenwoordigen Minister van Binnen- landsche Zaken, dat een lagere salarieering van genoemd personeel moest plaats hebben, maar dat de toen be- staande regeling voor het in dienst zijnde personeel ge- handhaafd kon blijven. Nadat genoemde nieuwe regeling ter Koninklijke goedkeuring was ingezonden, werd van den Minister be- richt ontvangen dat een herziening van meer ingrijpen- den aard noodzakelijk werd geacht, terwijl de nieuwe regeling dan ook voor het reeds in dienst zijnde per- soneel zou moeten gelden. Behalve een v/ijziging van de jaarwedden achtte de Minister enkele wijzigingen in de Verordening van minder ingrijpenden aard nog ge- wenscht. In verband met een en ander bieden wij U thans een gewijzigd ontwerp ter vaststelling aan. Het komt ons voor dat de daarin voorgestelde salarissen niet verder be- hooren te worden veriaagd. Dit zou niet overeenstem- men met het bijzonder karakter van deze gemeente, met de eischen welke aan het politiepersoneel worden ge- steld en met den duren levensstandaard in de gemeente, waardoor deze zeker gelijkgesteld behoort te worden met gemeenten die bij het Rijksbezoldigingsbesluit in de le klasse zijn ingedeeld. Voorts zou een verder gaande verlaging naar onze meening al te zeer de be- staande verhoudingen in salarissen en loonen verbreken. Bij de beoordeeling van de nieuwe salarisgrenzen be- hoort verder te worden overwogen dat de Rijkskindertoe- slag aanzienlijk afwijkt van die welke voor onze gemeente geldt. Eerstbedoelde kent toeslag toe van 3 der wedde voor ieder kind beneden 18 jaar, dus vanaf het eerste

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 1