104 15 November 1934. het beginsel dat ook uit de Rijksregeling blijkt, rekening gehouden. Bij het inwerkingtreden van de nieuwe regeling kan definitief vervallen de tijdelijke korting, welke thans buiten werking is gesteld. Wat betreft de salarisregeling voor de ambtenaren deelen wij U mede, dat toetsing van de bestaande salarissen aan die der Rijksregeling voor verschillende groepen zou meebrengen dat verhooging van de maxima zou moeten plaats hebben. Hieruit blijkt dat in het alge- rneen de bestaande salarisregeling in deze gemeente dus niet op een te hoog peil is gebaseerd. Voor verhooging achten wij echter nu geen termen aanwezig. Voor een tweetal functies hebben wij gemeend van dit beginsel te moeten afwijken. De functie van Baas bij Openbare Werken stellen wij voor te laten vervallen. De betrok- ken functionnaris kan aangesteld worden in den rang van 2e opzichter bij Openbare Werken welke functie opge- nomen is in salarisklasse V. Tevens stellen wij voor de functie van Adjunct-Directeur van Openbare Werken in te deelen in salarisklasse IX. De aard der werkzaam- heden voor deze functionnarissen rechtvaardigen deze nieuwe indeeling naar onze meening ten volle. In het algemeen is het nieuwe minimum lager gesteld dan het bestaande. Voor de laagste groepen, waar het maximum volgens de Rijksregeling, hooger zijn kon, is dit gelijk gebleven. Voor de hoogere groepen daar- entegen hebben wij gemeend toch eene korting te moeten toepassen. Ten einde te voorkomen dat ambtenaren of v/erk- Iieden die hun maximum niet hebben bereikt, in sterker mate gekort zouden worden dan zij die wel het maximum ontvangen, werd een bepaling opgenomen, welke daarin voorziet, terwijl ten slotte een bepaling garandeert dat niemand direct meer dan 10 verlaagd wordt. De Commissiën van Overleg zijn over de ontwerp- regelingen gehoord. Met de regelingen zooals wij U die hierbij ter vaststelling aanbieden, kunnen zij zich vereenigen. V/ij stellen U voor thans over te gaan tot vaststeling van de bijgevoegde ontwerp-besluiten. De betrekkelijke adviezen liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 7 November 1934. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 23