103 15 November 1934. 5 b. dat slechts eene korte verlenging van den arbeids- duur medebrengt; c. verricht in bijzondere omstandigheden als bedoeld in art. 217, le lid der gemeentewet. Artikel 8. De agenten van politie le en 2e klasse genieten een toelage van f 50.per jaar voor het bezit van een politie-diploma met aanteekening, afgegeven vanwege den R.K. Politiebond „St. Michaël", den Algem. Ned. Politiebond, den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland of den Bond van Clir. Politîe-ambtenaren in Nederland en eene toelage van f 25.— per jaar voor een diploma zonder aanteekening, afgegeven vanwege genoemde organisaties. De vergoeding voor het gebruik van eigen rijwieien in dienst der gemeente, wordt, voor zoover niet in de gemeentebegrooting op een vast bedrag bepaald, door Burgemeester en Wethouders op voorstel van den Bur- gemeester, geregeld. Artikel 10. 1. Indïen buiten het geval van vacantie een ambte- naar wordt aangewezen om een ambtenaar in hoogeren rang te vervangen, ontvangt hij daarvoor gedurende den tijd der vervanging, indien deze minstens een maand onafgebroken heeft geduurd een vergoeding overeen- komende met het verschil tusschen zijne wedde en de wedde, die hij zou ontvangen, als hij vast in dien hooge- ren rang zou zijn aangesteld. Is de v/edde van den ver- vanger echter gelijk aan of hooger dan de minimum- wedde van den vervangen ambtenaar, dan zal voor de berekening van de vergoeding de minimum jaarwedde van het waargenomen ambt worden verhoogd met zoo- vee! periödieke verhoogingen, als noodzakelijk zijm. om den vervanger een toelage te doen genieten, die ten- minste gelijk staat met het bedrag van een periodieke verhooging aan den eigen rang verbonden. 2. Indien buiten het geval van straf aan een ambte- naar de waarneming van een lager bezoldigde betrek- king wordt opgedragen, blijft hij in het genot van ziju gewone bezoidiging. 3. De regeling, vervat in het eerste lid, is niet van toepassing bij vervanging van den inspecteur van politie.

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 7