103 15 November 1934. 7 tot en met den dag van overlijden. Is de bezoldiging reeds tot een lateren dag uitbetaald, dan wordt het meerdere verrekend met de som, in de volgende leden bedoeld. 2. Overlijdt een ambtenaar, die geen weduwe of kin- deren, jonger dan 18 jaren achterlaat en niet is kost- winner voor zijn ouders of voor zijn broers of zusters, jonger dan 18 jaren, dan wordt aan den rechthebbende eene uitkeering gegeven, gelijk aan de wedde van een overleden ambtenaar over een tijdvak van 14 dagen. 3. Overlijdt een ambtenaar, die een weduwe of kin- deren jonger dan 18 jaar achterlaat, of kostwinner is voor zijn ouders, of voor zijn broers of zusters, jonger dan 18 jaren, dan wordt aan deze een uitkeering gegeven tot een bedrag, gelijk aan de wedde van den overleden ambtenaar over een tijdvak van drie maanden. 4. Bij overlijden van een ambtenaar, die tijdelijk is aangesteld en die een weduwe of kinderen jonger dan 18 jaren achterlaat, of kostwinner is voor zijn ouders, of voor zijn broers of zusters jonger dan 18 jaren, wordt aan deze eene uitkeering gegeven, gelijk aan de wedde over de helft van het aantal volle weken, dat de ambte- ■naar laatstelijk in onafgebroken dienst der gemeente is geweest, met een minimum van 4 weken en een maxi- mum van drie maanden. Artikel 17. 1. Wanneer ontslag op grond van ongeschiktheid anders dan tengevolge van ziekten of gebreken plaats heeft, kunnen Burgemeester en Wethouders een naar billijkheid te bepalen vergoeding toekennen, hetzij als som ineens, hetzij als periodiek uit te keeren bedrag. 2. Wanneer de Burgemeester ontslag verleent op een korteren termijn dan als opzeggingstermijn geldt en dit niet geschiedt op verzoek van den ambtenaar dan wordt hem bij het ontslag de wedde uitbetaald voor den tijd die nog aan den opzeggingstermijn ontbreekt. 3. Wanneer een ambtenaar wordt gesehorst of wan- neer hem de toegang tot het bureau wordt ontzegd, kan gedurende den terinijn daarvan het salaris geheel of gedeeltelijk worden ingehouden. Wanneer de schorsing •niet door eene straf wordt gevolgd, wordt het inge- houdene alsnog uitbetaald. Artikel 18. Wegens zeer bijzondere omstandigheden, waaronder

Raadsnotulen Heemstede | 1934 | | pagina 9