6 31 Januari 1935. VERMINDERING PERSONEELE BELASTING VOOR KOFFIEHUIZEN, RESTAURANTS EN ANDERE INRICHTINGEN. Aan den Raad. In onze handen werden door U gesteld adressen van de afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ne- derlandschen Bond van Koffiehuis- en Restauranthou- ders en Slijters en van de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Bond van Werkgevers in de Hotel-, Restaurant-, Café en aanverwante Bedrijven ,,-Horecaf". houdende verzoek om verrnindering op het tarief voor de Personeele Belasting, met ingang van 1 Januari 1935 voor de perceelen of perceelsgedeelten, uitsluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van houder van <een koffiehuis, restaurant of andere inrichting tot het gebruiken van spijzen en dranken tegen betaling. Nu bij een gewijzigd voorstel van wet, dat thans nog bij de Eerste Kamer aanhangig is, de beperkende bepaling dat een verordening, regelende de verminde- ring van de Personeele Belasting voor hooger vermelde imichtmgen vöôr den len September moet zijn vast- gesteld, voor liet belastingjaar 1935 is vervallen, heb- ben wij overwogen of het wenschelijk is de gevraagde vermindering toe te staan en die te doen ingaan op 1 Januari j.l. Naar ons oordeel worden de inrichtingen, genoemd in de hierboven vermelde adressen, voor de Personeele Belasting te zwaar belast. De verhooging van het aantal opcenten, waartoe werd besloten in Uwe Ver- gadering van 13 December 1934, heeft het verschil in belasting tusschen winkels en logementen eenerzijds en de in het adres genoemde inrichtingen anderzijds, nog veel ongunstiger gemaakt. Eerstgenoemde inrichtingen worden slechts voor 1/3 gedeelte belast, terwijl van de andere inrichtingen de vo'le belasting wordt geheven. De wet van 28 Juli 1933, Staatsblad 388, geeft be- voegdheid de in de adressen genoemde inrichtingen voor 1/3 of voor 2/3 te belasten. Een vermindering van belasting tnet 1/3 gedeelte, te beginnen bij het belastingjaar 1935, komt ons billijk

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 11