29 28 Februari 1935. VERVROEGDE AFLOSSING EN AANGAAN GELDLEENING. Aan den Raad. Ingevolge het raadsbesluit van 27 Januari 1927, no. 12, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord- holland, bij hun besluit van 16 Februari 1927, no. 85, is met de Naamlooze Vennootschap „NationaIe Levens- verzekering-Bank, gevestigd te Rotterdam, een 4lj pCt. geldleening gesloten, nominaal groot f 1.204.000. Krachtens één der voorwaarden van genoemd raads- besiuit is de gemeente o.m. bevoegd om de leening in haar geheel in eens af te lossen, mits over het extra af te lossen bedrag, behalve den interest, drie maanden extra rente wordt betaald. Met het oog op den tegenwoordigen geldkoers komt het ons gewenscht voor van die bevoegdheid gebruik te maken en het restant van genoemde geld- leening, groot f 830.000.te converteeren. Wij ver- zoeken U daarom ons machtiging te verleenen om dat restant per 1 April 1935 geheei af te lossen. Bovengenoemde Levensverzekering-Bank heeft zich echter bereid verklaard een bedrag, gelijk aan het restant der leening, opnieuw ter Ieen te verstrekken en wel tegen den parikoers en tegen een rente van 4 pCt. per jaar. Dit aanbod lijkt ons aannemelijk. In de oorspronkelijke leening was begrepen een bedrag van f 184.700.ten behoeve van aan de woning- bouwvereeniging „Heemstede's Belang" verstrekte hy- potheek, waarvan het restant per 1 April a.s. nog bedraagt f 143.100.Volgens het bestaande plan van aflossing zou dit oorspronkelijk gedeelte ad f 184.700. worden afgelost in 36 jareneik jaar ongeveer een geliik bedrag. Wij zijn echter van meening, dat dit onderdeel van het aflossingsplan, hetwelk voor de overige objecten onveranderd blijft, zoodanig behoort te worden gewijzigd, dat de jaarlijksche lasten van rente plus aflossing ongeveer gelijk blijven, zoodat dus voor dit gedeelte de aflossing hooger wordt naar mate het rentebedrag lager wordt. Dit kan worden ve kregen door den termijn van afiossing voor dit gedeelte der leening te brengen op 75 jaren, gerekend

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 41