29 28 Februari 1935. op de vervaldagen, zal over het niet-betaalde rente- bedrag en de niet-betaalde aflossingen, een rente moeten worden vergoed, gerekend naar vier (4) pro- cent 's-jaars, over liet tijdvak vanaf den vervaldag tot en met den dag der voldoening en verbeurtde gemeente bovendien een boete van één procent per maand over de niet-tijdig betaalde bedragen, met een minimum van één gulden, wordende elke ingegane maand voor een geheele gerekend. De gemeente zal in gebreke zijn door het enkel verloop van den bepaalden termijn, zonder dat ëen ingebrekestelling door bevel of soortgelijke akte noo- dig zal wezen, terwijl de boeten ingevolge dit besluit door haar verbeurd bij de minste overtreding verschul- digd zullen zijn 7. de geldgeefster blijft daarenboven geheel vrij om, indien eenige voor aflossing of rente verschuldigde som niet op den daarvoor bepaalden tijd rnocht worden betaald of bij niet nakoming van een of ineer andere der bij dit besluit gemaakte bedjngen, alle zoodanige maatregelen te nemen tot behoud van haar rechten of tot verhaal van haar vordering, als de wet te harer beschikking stelt en haar noodig of nuttig zullen voor- komen in zoodanig geval zal zij gerechtigd zijn af- lossing van het geheele restant der schuld te vorderen 8. de hoofdsom of het restant daarvan zal met de rente, extra rente, boeten en kosten onmiddellijk op- eischbaar worden, ingeval van faillietverklaring van de gemeente of bij haar aanvraag tot faillietverklaring of tot het bekomen van surséance van betaling; 9. ingeval van opeisching ingevolge het hiervoor onder 7 en 8 bepaalde, is één procent vergoeding over het opgeëischte bedrag door de gemeente ver- schuldigd 10. de geldleening zal worden aangegaan bij een- voudige overeenkomst van geldleening. Behoudens het hierna in het eerste lid onder 11 bepaalde, komen ten laste van de gemeente alle kosten van die overeen- komst van geldleening en die, waartoe die overeen- komst nu of later aanleiding geeft, hieronder begrepen alle kosten van tenuitvoerlegging en andere kosten, ontstaan door verzuim van de gemeente. Eveneens komen ten laste van de gemeente aile belastingen die van rente dezer geldleening geheven mochten worden. Voorts komen mede te haren laste alle belastingen

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 45