51 2 Mei 1935. AANLEG GEDEELTEN BEETHOVENLAAN, BACHLAAN EN WAGNERKADE. Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen. dat het ter verbinding van de verschillende terreinen van het Grondbedrijf, oostelijk van de Heemsteedsche Dreef, noodzakelijk is dat wordt overgegaan tot aanleg van de gedeelten Beethovenlaan, Bachlaan en Wagnerkade, voorzoover deze zijn geprojecteerd op de gronden, welke eigendom zijn van den heer J. J. Sickmann. De hier bedoelde gedeelten weg zijn op de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende teekening in gele kleur aangegeven. De heer Sickmann is bereid gevonden zijne mede- werking voor uitvoering van deze werken te verlee- nen. De voor de wegen en voor de te graven Bron- steevaart benoodigde grond en water wil de heer Sickrnann om niet afstaan en bovendien betalen de kosten van aanleg der wegen. Het aanleggen van de op meergenoemde kaart m gele kleur aangegeven wegen en het dempen van het in blauw gekieurde gedeelte. sloot zal een uitgave vorderen van f 19.965.waarin dan is begrepen een bedrag voor eerste onderhoud van f 2160. Bij de berekening van de kosten van aanleg ad f 19.965,— js er van uitgegaan dat het gedeelte Bach- laan over de volle breedte van 12 Meter zal worden aangelegd. Daar dd gedeelte Bachlaan bijna geheel op het terrein van den heer Sickmann zal worden aange- legd, brengt de billijkheid mede, dat, zooals steeds gebruikelijk is, de aangrenzende eigenaar, in dit geval de gemeente Heemstede (het Grondbedrijf) wordt be- last inet de helft van de aanlegkosten van dat ge- deelte, vermeerderd met de kosten van den onder- grond, voorzoover meer dan de helft van den voor aanleg van den weg benoodigden grond wordt afge- staan. Aldus berekend dient een bedrag van f 5288. ten laste van het Grondbedrijf te worden gebracht en het restant ad f 14.677.door den heer Sickniann te worden voldaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 29