42 2 Mei 1935. TERREIN VOOR GASBEDRIJF EN BRANDWEER. Aan den Raad. Door aankoop krachten? raadsbesluit van 26 Februari 1931, no. 17. is de gemeente eigenares geworden van het terrein, Sectie C nos. 1292, 1293 en 1524, groot 4002 M2, gelegen bij den Cloosterweg. De aankoop- kosten, inclusief transport, hebben bedragen f 19.630. Een gedeelte van dit terrein was bij aankoop reeds direct bestemd voor overdracht aan de Provincie, ten behoeve van den aanleg van den primairen weg, Cruquiusweg. Het terrein grenst onmiddellijk aan de terreinen van het Gasbedrijf en van Openbare Werken. Na aftrek van het voor straat bestemde gedeelte is beschikbaar ongeveer 2790 M2, waarvan de kosten bedragen f 16.865.— of rond f6.— per M2. Na gepleegd overleg met de Commissie voor de Bedrijven komt het ons gewenscht voor. een gedeelte hiervan, gelegen aan den Cruquiusweg, hoek Clooster- weg, ter grootte van ongeveer 1860 M2, in te bren- gen in het Gasbedrijf. Dit bedrijf zal daaraan in de toekomst zeker behoefte hebben voor de stichting van een tweetal gebouwen, waarin kantoor en administra- tie, alsmede magazijn, kantoor opzichters en werk- plaats ondergebracht kunnen worden. Het inbrengen in het Gasbedrijf van dit terrein kan geschieden voor den kostprijs, zijnde 1860 M2 f 6.— f 11.160.—. Wanneer in de toekomst op dit terrein zal worden gebouwd, tengevolge waarvan moet wor- den overgegaan tot aanleg van een straat, zullen de koïten daarvan eveneens ten laste van het Gasbedrijf behooren te komen, althans voor zoover die straat zich uitstrekt langs het terrein van het Gasbedrijf. Er blijft dan nog over een terrein groot ongeveer 930 M2, grenzende aan dat van Openbare Werken. Dit heeft nog geen bepaalde bestemming. Wij achten het niet uitgesloten dat ds Brandweer hieraan in de toekomst behoefte zal kunnen hebben. De Commissie voor Openbare Werken, waarmede wij hierover over- leg pleegden, is met ons van oordeel dat reserveering voor dit doel daarorn gewenscht is.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 3