71 25 Juli 1935. VERBOUW VERVERSCHINGSHUIS IN GROENENDAAL. Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat de oos- telijke vleugel van het ververschingshuis noodzakelijk verbetering behoeft. De toestand is zoodanig. dat be- doeld gedeelte van het ververschingshuis nergens voor kan worden gebruikt. De pachters van het verver- schingshuis hebben ook reeds meerdere malen verzocht dien oostelijken vleugel, bij de aan te brengen verbe- teringen. zoodanig te veranderen, dat de beschikking kan worden verkregen over een zaaltje dat kan wor- den gebruikt voor kleine gezelschappen. Nu toch noodzakelijk tot het verrichten van werkzaamheden moet worden overgegaan, hebben wij doen nagaan, op welke wijze tevens zou kunnen worden voldaan aan de, naar onze meening geenszins onbillijke. ver- langens van de pachters. Het voor deze verbouwing door Openbare Werken opgemaakte plan, dat voor U ten Raadhuize tei inzage iigt, geeft duidelijk aan, welke oplossing is gevonden. Hieruit blijkt dat uit aesthetisch oogpunt een belang- rijke verbetering wordt verkregen. De kosten van uitvoering van dit werk, hetwelk onder meer omvat het aanbrengen van een beschoten kap en het omhoog brengen van de balklaag, worden geraamd op rond f 2800. Met de pachters van het ververschingshuis hebben wij overleg gepleegd omtrent verhooging van de pachtsom, wanneer de beschikking zou worden gege- ven over een kleine zaal in den oosteh.jken vleugel. De uitkomsten van het bedrijf in de tegenwoorihge tijdsotnstandigheden bleken echter een verhooging van de pachtsom niet het minst te kunnen verdragen. Hierbij dient tevens gelet te worden op het feit dat belangrijke kosten voor de pachters voortvloeien uit de inrichting van het zaaltje. Voorts bleek dat het reeds als een verheugend ver- schijnsel mocht worden beschouwd dat de uitkomsten zoodanig zijn, dat de overeengekomen pachtsom nog onverminderd kan worden voldaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 13