73 25 Juli 1935. besturen mede, er genoegen mede te nemen de grens te bepalen op f300.mits de overeenkomst voor drie jaren wordt aangegaan, ingaande met den cursus 1935/1936. Bij de gehouden besprekingen en uit van een twee- tal scholen ontvangen gegevens, bieek ons, dat de kostprijs per leerling ongeveer f275.per jaar be- draagt, wanneer de totale kosten der school worden verminderd met het rijkssubsidie en met de schoolgel- dcn der leerlingen uit Haarlem en wanneer het restant dan gedeeld wordt door het aantal niet-Haarlemsche leerlingen. Op deze wijze ontstaat een voor de school zeer gunstig berekende kostprijs. Het komt ons daarom voor dat de bijdrage der gemeente niet tot f 300.— behoeft te gaan, omdat dan beteekenend meer dan bedoelde kostprijs vergoed zou worden, doch dat een voor de scholen alleszins billijke regeling wordt ver- kregen, wanneer het retributiegeld tot f 275.per leerling en per jaar wordt aangevuld. Voor verschillende leerlingen ontvangt de school een hooger schoolgeld, zoodat toch gemiddeld een bedrag van ongeveer f 300.wordt ontvangen. De reden welke indertijd bestond voor het treffen van een afwijkende regeling met het R.K. Lyceum, was hierin gelegen, dat dit Lyceum van de ouders een lager schoolgeld wilde heffen dan het retributie- geld dezer gemeente. Intusschen is hierin onlangs ver- andering gebracht en is dit schoolgeld verhoogd. Voor handhaving der afwijkende regeling bestaat nu geen aanleiding meer. Wij zijn daaroin van meening, dat de regeling voor alle scholen dezeifde kan zijn. In het ontwerp-besluit, hetwelk wij U ter vaststelling aanbieden, is nog een kleine aanvulling opgenomen en wel aan het slot van punt 1. Het bleek ons n.l., dat de oudeis door een der scholen naast het schoolgeld nog werden belast met eene bijdrage voor de school. Hierdoor zouden deze ouders zwaarder belast worden dan wanneer zij hun kinderen een openbare school zouden laten bezoeken. Juist om dit te voorkomen werd indertijd de bijdrage-regeling getroffen, zoodat een verplichte bijdrage in strijd zou zijn met de be- doeling der regeling. Wij achten het gewenscht dit in het besluit tot uiting te laten komen. Met de Commissie voor het Onderwijs is over deze aangelegenheid overleg gepleegd. Deze kan zich met ons voorstel geheel vereenigen en ziet daarin ook een

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 20