20 December 1935. OPENBAAR VOORBEREIDEND LAGER ONDERWIJS. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 25 Juli 1935 is aangero- rnen een voorstel van den heer Disselkoen, waarbij wij werden uitgenoodigd om te onderzoeken in hoe- verre aanleiding bestaat tot het geven van openbaar voorbereidend lager onderwijs en om de resultaten van dit onderzoek vöör de behandeling van de be- grooting bekend te maken. Wij hebben U dezer dagen medegedeeld, dat wij hierover een uitvoerig advies hadden samengesteld. hetwelk aan de Onderwijscommissie ter behandeling is voorgelegd. Dit punt werd echter in deze Commissie aangehouden. om het lid van Uwen Raad, op wiens voorstel het bedoelde onderzoek werd ingesteld, gele- genheid te geven zijn eigen onderzoek voort te zetten. Dit door hem in te stellen onderzoek had geen be- trekking op de vraag of behoefte bestaat aan openbaar voorbereidend onderwijs, doch betrof de kosten, welke uit een eventueele invoering van dit onderwijs voor de gemeente zouden voortvloeien. Wij deelden U mede, dat de behandeling van deze aangelegenheid bij de begrooting niet kon plaats vinden, omdat de aan ons toegezegde gegevens niet waren ontvangen. Wij hebben dit punt na kennisneming van een brief van den heer Disselkoen, welke in afschrift aan Uwen Raad ter kennisneming is gezonden, nader overwogen. ln afwijking van ons U aanvankelijk medegedeeld standpunt, komt het ons juister voor, wanneer wij U het resultaat van het onderzoek, met onze beschouwing daarover, wel reeds nu mededeelen, hoewel een advies van de Onderwijscommissie thans ontbreekt, omdat deze aangelegenheid bij de begrootings-behandtling toch zeker een punt van bespreking zal uitmaken. In dat gevai is het beter dat de gegevens aan U bekend zijn. Teneinde aan het besluit van 25 Juli 1935 gevolg te kunnen geven, hebben wij bekend gemaakt, dat de ingezetenen. die liun kinderen openbaar voorberei- dend lager onderwijs zouden willen laten volgen, wanneer daartoe de gelegenheid zou bestaan, daarvan aan ons konden kennisgeven. Als een gevolg hiervan zijn rechtstreeks bij ons aangemeld 15 kinderen, waarvan de leeftijd varieert

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 15