109 20 December 1935. omgeving van het Wilhelminaplein, zoodat, wanneer ergens in de gemeente aanleiding zou bestaan voor de stichting eener openbare scliool voor voorbereidend onderwijs, dit in de eerste plaats in die omgeving zou moeten zijn. Met de mededeeling van deze gegevens zouden wij aan de door U gedane uitnoodiging hebben voldaan. Voor een vrucht dragende discussie over deze aan- gelegenheid meenen wij daarmede echter niet te rnoe- ten volstaan. In de eerste plaats behooren dan enkele financieele gegevens te worden verstrekt, terwijl wij verder ons standpunt zullen mededeelen. Een bepaald omlijnd plan is niet aanwezig. zoodat een zuivere exploitatierekening moeilijk te maken valt. Wij meenen daarom het best te doen door bij een berekening van de kosten uit te gaan van de werke- lijke uitgaven van een der bestaande bijzondere scho- len, wier aantal leerlingen omstreeks 70 bedraagt. De jaarlijksche uitgaven dier school bedragen gemiddeld ongeveer f 7500.—. Hierin is geen at'schrijving op den grond begrepen en ook geen rente en afschrijving op enkele andere kosten van de stichting, orndat deze buiten de subsidieberekening vallen. Daartegenover mag gesteld worden, dat den laats':en tijd de bouw- kosten gedaald zijn en dat wellicht met een wat klei- nere school volstaan zou kunnen worden. De jaarlijk- sche lasten zullen o.i. echter toch we! op ongeveer f 6500.mogen worden geschat. Wanneer daartegen- over de schoolgelden op f 1000.— worden geraarrd, is dit zeker niet te laag. De voor de gemeente over- blijvende kosten worden dan globaal geraamd op f 5500.per jaar. Bij een beslissing over de voorziening in openbaar voorbereidend lager onderwijs, zal tevens overwogen rnoeten worden wat ten opzichte van het bijzonder voorbereidend onderwijs behoort te worden gedaan. Het is U bekend dat deze scholen thans van de ge- meente eene subsidie ontvangen tot hoogstens de helft der gemaakte kosten, terwijl volgens de betrekkelijke verordening niet alle uitgaven voor subsidie in aan- merking komen. De andere helft der uitgaven, alsmede de niet voor vergoeding in aanmerking .komende uit- gaven moeten worden bestreden uit de schoolgelden en uit de vrijvvillige bijdragen. Bij stichting van een openbare school zal deze toestand niet bestendigd kunr.en bliiven. doch behoort daar o.i. de consequentie uit voort te vloeien, dat ook de kosten der bijzondere

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 17