110 December 1935. BEGROOTINGEN 1936. Aan den Raad. Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij aan te bie- den de ontwerp-gemeentebegrooting, met de daarbij belioorende ontwerp-begrootingen voor de takken van dienst en van den dienst voor Maatschappelijk Hulp- betoon, allen voor het jaar 1936. De ontwerp-gemeentebegrooting sluit, wat den ge- wonen dienst betreft, in totaal met f 1.875.624.58 en wat den kapitaaldienst betreft met f 2.538.670. Het zal geen uitvoerig betoog behoeven dat ook thans de samenstelling van deze begrooting geen ge- makkelijke taak was, wanneer men zich daarbij voor oogen houdt, dat verzwaring van belastingdruk zooveel mogelijk voorkomen rnoet worden. Op den voorgrond herinneren wij er aan, dat de begrooting voor 1935 werd sluitend gemaakt door het geheele batig saldo van de rekening over 1933, ad rond f 136.000.—, daarin op te nemen, terwijl voorts beschikt werd over f 100.000.— uit het reservefonds, totaal dus f 236.000.—. Wanneer dus ten opzichte van de ontwerp-begroo- ting voor 1936 eventueele Iagere ontvangsten of hoo- gere uitgaven dit cijfer niet zouden beïnvloeden, dan zou ook voor 1936 een dergelijk bedrag door bijzon- dere maatregelen gedekt moeten worden. Bij de samen- stelling van het ontwerp bleek echter al spoedig, dat dit cijfer inderdaad ongunstig zou worden beïnvloed. De in 1935 geraamde extra baten in verband met „Flora 1935" moesten achterwege blijven. De subsidie aan Maatschappelijk Hulpbetoon moest aanmerkelijk hooger worden geraamd. De opbrengst der personeele belasting, evenals die van de opcenten op de gemeente- fondsbelasting, werd door den Inspecieur der uirecte t;elastingen aanmerkelijk lager geraamd. Verder moet de uitkeering uit liet gemeentefonds door daling van de garantieuitkeering een verlaging ondergaan. In af- wijking daarvan kon ten opzichte van de opbrengst van de grondbelasting, eene hoogere raming plaats hebben. Voorts kon een gunstiger raming van de bedrijfswinsten plaats hebben, terwijl ook het batig

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 19