110 December 1935. saldo van de rekening over 1934 booger was dan dat over 1933. Een en ander bracht mede, dat de ontwerp-begroo- ting voor 1936, toen deze bij ons College in behande- ling kwam, een tekort vertoonde van f 275.000. hierbij er mede rekening houdende, dat dan nog niet was geraamd een bedrag, te putten uit het reserve- fonds, de beschikking over het batig saldo van 1934, terwij! uitgetrokken was voor onvoorziene uitgaven f 35.000.—. Bij de behandeling van de begrooting voor 1935 is door U besloten het geheele batig saldo van 1933 op te nemen. In navolging daarvan meenen wij dat het batig saldo van 1934 ook geheel voor 1936 kan wor- den bestemd. Dit bedraagt rond f 144.000.zoodat het tekort daarmede gebracht wordt op f 131.000. De kennisneming van dit tekort is voor ons aanleiding geweest de ontwerp-begrootingen aan een ernstig en nauwgezet onderzoek te onderwerpen, omdat het voor ons vaststond dat, waar mogelijk eerst een zuiniger raming van de uitgaven moest plaats hebben en dat verder de ontvangsten, waaronder ook de winsten van de bedrijven, zoo juist mogelijk moesten worden ge- raamd, alvorens andere maatregelen voor het sluitend maken der begrooting konden worden beraamd. Het is ons daarbij mogen gelukken, het tekort terug te brengen tot ongeveer f68300.rekening houdende met een post van onvoorziene uitgaven, groot ongeveer f 30.000.Uit den aard der zaak vloeit daaruit voort dat op verschillend gebied de uiterste zuinigheid be- tracht zal moeten worden. Wij zien daarin echtergeen overwegend bezwaar, wanneer daarmede te groote verzwaring van den belastingdruk voorkomen kan wor- den. Zooals wij reeds opmerkten, hebben wij de winsten voor de bedrijven aanmerkelijk hooger kunnen ramen dan voor 1935. Daarbij hebben wij ernstig overwogen of verlaging der tarieven, waarover meerdere malen gesproken is, ook mogelijk en toelaatbaar zou zijn. Aanvankelijk was het ons voornemen, om voortariefs- verlaging cen bedrag van ongeveer f 10.000.be- schikbaar te stellen. Met het oog op het aanzienlijke tekort dat de begrooting nog vertoonde, konden wij daarvoor echter geen vrijheid vinden. omdat daaruit zou voortvloeien, dat een andere wijze van dekking van de onkosten der tariefsverlaging gevonden zou moeten worden. Wij zijn voorts van oordeel, dat de

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 20