110 December 1935. tarieven der bedrijven den toets der verg'elijking met die van andere gemeenten goed kunnen doorstaan, zoodat wij van meening zijn dat dit jaar in de tarieven thans geen verandering behoort te vvorden gebracht. Ten opzichte van de dekking van het tekort, deelen wij U rnede, dat het reservefonds voor bijzondere doeleinden op 31 December 1934 bedroeg f 304.313.04 voor 1935 is beschikt over f 100.000.— resteert dus f 204.313.04 ln afwijking van ons voorstel is voor 1935 over een grooter bedrag uit de reserve beschikt dan wij ge- wenscht oordeelden Dit heeft tot gevolg gehad dat de voor volgende jaren beschikbare reserve geringer is en dat daarmede met de noodige omzichtigheid moet worden gehandeld. Wij hebben er vorig jaar reeds op gewezen, dat slechts een paar jaar over een groot bedrag der reserve kan worden beschikt. Het is voorts noodzakelijk steeds weer voor oogen te houden, dat de uitkeering wegens winstderving der bedrijven, ten bedrage van ruim f 74.000.voor het laatst in 1937 zal worden ontvangen. Gezorgd moet dus wor- den dat het tijdstip, waarop de aanwezige reserve geheel is uitgeput, niet samenvalt met liet vervallen der uitkeering van Haarlem, omdat in dit geval in één jaar voor een zoodanig lioog bedrag andere dekking gevonden zou moeten worden, dat dit zeker zeer ernstige bezwaren zou medebrengen. ln dit verband wijzen wij er voorts op, dat het ba- tig saldo van 1934 gunstig is beïnvloed door een verhoogde uitkeering uit het gemeentefonds over vorige jaren tot een bedrag van rond f 40.000.—, terwijl de' bedrijven ongeveer f 50.000.meer winst opleverden dan geraamd was. Eerstbedoelde meevaller is niet meer te verwachten. De uitkeering uit het gemeentefonds wordt de eerst- volgende jaren steeds geringer. Wat de meerdere winst van de bedrijven betrett, kan inderdaad niet ontkend worden, dat deze de laatste jaren de raming aanmer- kelijk overschreden heeft. Deze meerdere winst vloeide voor een groot deel voort uit een lagen kolenprijs en uit meerdere aflevering der producten tengevolge van de uitbreiding der gemeente, waarop niet steeds gere- kend kan worden. Op dezen grond kan thans niet op meevallers gerekend worden, terwijl verder de scher- pere raming daarvoor een beletsel zal zijn. Er zal dus rekening mede moeten worden gehou-

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 21